ת ש ר ק צ פ ע ס נ מ ל כ י ט ח ז ו ה ד ג ב א
|
הופעות חדשות ב-Qute: דניאלה ספקטור המעולה והופעת החו"ל הראשונה באתר - King Khan & BBQ Show !!! הופעות קודמות: צ'ארלי מגירה והמודרן דאנס קלאב, Buffalos, חבורת אטומיק, טליה אליאב, מורה חיילת, The Aprons

 
 
   
 


נכון שרבות טוענות לכתר מלכת הגרוב והFאנקי של האינדי הישראלי כגון אונילי או קרולינה, אבל אם גנטיקה בלתי אפשרי להתווכח ואנו חושבים שארלין גולד ראויה לתואר יותר מכולן. עם שורשים חצי אשכנזיים וחצי קאריביים (מטרינידד ליתר דיוק), מצפון (קיבוץ כברי) נפתחת הטובה שבגרוביות ארצנו.

גוון הקול המתקתק והשונה ומערבולת הסול-רגאיי-Fאנק שלה לא נעלמו מעיניהם של היפ-הופרים אלטרנטיביים כדוגמת טאבו פלוס וסגול 59. וכך הראשון נטל אותה למשימות קולות רקע עבור אלבומו "החיים עושים אנשים קשים, רוצה להרגיש?" ואילו השני עשה אותו דבר עבור אלבומו "היפ הופ איינשטיין". גם צ'ולו ורועי פרל השתמשו בכישוריה כזמרת רקע. אך לא די ברקע: ב-2006 הקימה לעצמה הרכב ליווי בשם הג'אמה, שכלל בין היתר את רועי שפילמן על כלי הקשה, ערן פינק על התופים, איל מטרי (לשעבר אוטוביאנקי) על הבאס, עמית אלקלעי על הפסנתר, ינון פרץ (מתהילת קיובאן בי) על החצוצרה, עמרי אברמוב על הסקסופון ומאיה ברמן, בעצמה זמרת ליווי מנוסה ומבוקשת שעשתה מסלול דומה. ההרכב הקליט דמו שכלל את השירים "לפתוח עינים", "רגעים" ו"רחוק".

הקהל שליווה אותה בהופעות במועדוני העיר ודאי הופתע לראותה נבחנת - ומצליחה כמובן - להכנס לנבחרת של "כוכב נולד 5" ב-2007, לצד כשרונות אינדי אחרים כגון מיקה הרי ומרינה מקסימיליאן בלומין. בעונה זו ניתן היה להאזין לה מזליפה את ניצוצות הFאנק שלה לתוך קלאסיקות ישראליות כגון "אמור שלום" של שוקולד מנטה מסטיק, "שיר החליל" של אסתר עופרים (עם מרים טוקאן) ו"גידי" של שרון ליפשיץ. ב-2009 תרמה קולות באלבום השני של גסטהאוס. 
 
תודות | אודות האנציקלופדיה
צילום: יעל סקידלסקי
ארלין גולד
 
זיאנר: מוזיקה שחורה
 
קישור נוסף קישור נוסף