אולטראס

[ אלקטרוני - 2005 ]

ביוגרפיה

ב-2006 רגשה הארץ כאשר להקת הסינת'-פופ המיתולוגית מכולם (דפש מוד כמובן) עמדה להופיע באוגוסט בפארק הירקון, חלומם של המוני אוהדים עמד להתגשם (והסוף כמובן ידוע, תודה לנסראללה). הרכב שצץ אותה שנה בארץ בוודאי למד דבר או שניים מלהקה זו - האולטראס, שאמנם נקראים ע"ש מועדון המעריצים השרוף של מכבי תל-אביב (ששי צור הוא אחד כזה), אך הם בחרו לשווק עצמם כ"להקת הסינת'-פופ הראשונה בארץ", סלוגן קצת בעייתי הדורש חקירה יסודית יותר.

תחום הסינת'-פופ אכן התפתח בארץ בשנות האלפיים. להקות כגון Distention אוLedger The Main היו שם קודם ולקחו את הצליל הסינת'י למחוזות אפלים יותר, ממש כמו האולטראס, שציינו השפעות של להקות כ-Apoptygma Berzerk, And One ו-Assemblage 23. צור עצמו חלק במה עם תום כהן, הוא Observe & Control, להקת EBM של איש אחד (שאף חימם את אפופטיגמה ברזרק בארץ) שהוציא אלבום בשם Utopia ב-2005. עם זאת, הם בוודאי הראשונים ליצור מוסיקה זו בעברית.

צור הוא המפיק המוסיקלי והיוצר העיקרי בצמד, כמו גם הסולן. דדי משאלי אמון על התכנותים. השניים יצרו מוסיקה אלקטרונית מקורית וכטעימה ראשונה, הקליטו דמו במהדורה מוגבלת בעל חמישה שירים (2006). בד בבד עבדו על אלבום הבכורה, הצפוי לראות אור ב-2007.

שירה, תכנות

ששי   צור

תכנות

דדי   מישאלי

דיסקוגרפיה

עבדים ואדונים

רשימת שירים

יום הולדת לסופרמן

רשימת שירים

לא מריר אבל משועמם

רשימת שירים

איך אנחנו משתנים

רשימת שירים