אור זובלסקי

[ פופ ]

ביוגרפיה

החלטה כגון פירוק תא משפחתי אף פעם לא קלה וכשמדובר בעסק מוסיקלי - על אחת כמה וכמה. אור זובלסקי הפתיע ב-2007 כאשר הודיע על עזיבת להקת האם, האחים והאחיות שלו, דפנה והעוגיות, לטובת נסיעה אל הלא נודע בתפוח הגדול, ארה"ב. ב-2008 הגיעה התשובה מה הוא בדיוק חיפש שם...

להקתו המוקדמת של זובלסקי היתה דגי בבל, שפירסמה ברשת מס' שירים אך לא הבשילה לכדי חומרים רשמיים ונותרה באלמוניותה וכשלונה. שניים מאותה להקה - רוני הר-פז ועופר שגיא (הסולן והבאסיסט בהתאמה) יזמו נסיון נוסף (מצ'יסמו), אף זאת ללא הצלחה. ב-2004 הצטרף אל דפנה קינן יחד עם אחיו הגיטריסט טל ואחותו הבאסיסטית ענבל. יחד עם הגיטריסטית דן-יה שוורץ (שהמשיכה עם דפנה מלהקתן הקודמת The Stagers) וצירופה של תמר זיו (סקסופון) בהמשך, נוסדה להקת הליווי של קינן, דפנה והעוגיות, בדרך לארבע שנים של חריכה מתמשכת של הופעות. ב-2006 יצא אלבום הבכורה האפונימי של ההרכב, ששימשה גם כלהקת ליווי ווקאלית (בשם "מקהלת העוגיות") עבור רם אוריון בכמה משיריו באי.פים "קר" ו"גיבור גיטרה". באותה שנה אף הופיע עם הר-פז בלהקת קאברים בשם "הפזמונים". ההרכב הלא-יותר-מדי-פעמי הופיע קמעא בתל-אביב חנוט בחליפות שלושה חלקים, מבצע להיטי שנות השישים.

עוד ב-2006 גויס כמתופף עבור הרכב הליווי של שי נובלמן. הוא השתתף בהקלטת אלבומו השני Beautiful Life ונטל חלק במסע ההופעות שליווה את צאתו. הגיטריסט המוביל של נובלמן דאז, גבע אלון, פצח בעצמו בקריירת סולו זה מכבר וב-2006 ראה אור גם אלבום הבכורה שלו, Days of Hanger, כשזובלסקי משמש לו כמתופף. ב-2007 הספיק להופיע ולהקליט עם גבע את אלבומו השני Wall of Sound ואז הודיע במפתיע על הגירה לניו יורק.

בתפוח הגדול גמר אומר לנסות את מזלו ולפרסם את חומריו המקוריים, אותם כתב, הלחין ועיבד באותה תקופה. החומרים הללו קרובים מאד לאינדי-פופ חולמני ומינימליסטי ובאופן קומי משהו, מזכירים את Elephant Parade, שפעלו באותו זמן ועשו את הדרך ההפוכה מניו-יורק לישראל. האלבום המלא, How to Miss The Ground, יצא ב-2008 בהפקה עצמית כשזובלסקי מאמץ לעצמו את הפסודונים Juviley.

דיסקוגרפיה