החפוז המכני

[ - 1989 ]

ביוגרפיה

את החפוז המכני מרכיבים שני חברים, המשתפים פעולה בתחום המוסיקלי החל מסוף שנות השמונים בפורמט של הקלטות ביתיות: עמוס אליאב (המכנה עצמו ROADS) ורמי מוסקוביץ' (אקא Q). הפורמט של צמד מביני ענין בהפקה נולד בהשראת צמדים אחרים כגון גרוב ארמדה, אייר, דאפט פאנק, בל וסבסטיאן ועוד.

שם ההרכב נקבע בהשראת הספר "הלם העתיד" ואינו מהווה רמיזה מינית אלא בא לבקר את המגמה השלטת בחברה כיום, שדוגלת במה שמהיר (חפוז) וטכני (מכני). את השם הגתה דן-יה שוורץ, שעבדה עם מוסקו באותו זמן, כהצעה לשם ללהקה של בילי לוי, שדחתה את הרעיון...מוסקוביץ' שמח לאמץ. בתחילת הדרך הקליט הצמד על טייפ 4 ערוצים והשתכלל עם הזמן. מאידך, מעולם לא שאף להוציא את החומרים רשמית, עד להחלטה לשנות זאת ב-2007. שניהם אמונים על כל הכלים, אם כי הווקאל מופקד לרוב בידי וגרונו של ROADS. הסגנון של הצמד אקלקטי ואינו מוגדר, אך ניכרים בו השפעות של פופ האייטיז - תחילת הניינטיז.

ב-2008 יצאו שלושה סינגלים ראשונים (אחד מהם - "החפוז המכני נגד עיריית תל אביב" זכה לעדנה וזמן אויר ברדיו תל אביב לפני הבחירות לראשות העיר) מתוך אלבום הבכורה האפונימי, שראה אור באמצע 2009.

מולטי

רמי   מוסקוביץ'

מולטי

עמוס   אליאב

דיסקוגרפיה

החפוז המכני נגד עירית תל אביב

רשימת שירים