הפיקלס

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

הסיפור של הפיקלס חושף את יבנה רוק סיטי לציבור, לאחר שהתפרסמה בעיקר בתוצרת ההיפ-הופ שלה, הודות לשבק ס' על גרורותיה, שאחת מהן, בזכות חמי, היא הפיקלס.

העלילה מתחילה באמצע שנות התשעים (1994 ליתר דיוק) כאשר כפיר רימוך עבר מיפו ליבנה. בבי"ס מקומי פגש את עומר "קיקי" כהן, מתופף של להקת רוק מתקדם מקומית בשם agnostic symbol. רימוך הציע לכהן להצטרף ללהקה גותית אלקטרונית חדשה, והאחרון הסכים. להרכב הם קראו BosWash ע"ש ציר תנועה בין בוסטון לוושינגטון, עליו למדו בשיעור גיאוגרפיה. קיקי עזב את להקתו הקודמת והשניים צירפו את מיכאל פרץ, באסיסט להקת מטאל יבנאית בשם Sanctuary. גם האחרון עזב את להקתו ובתוספת הקלידן רועי פרץ כתבו מספר שירים והופיעו במספר הופעות, ששיאן היה במועדון "זמן אמיתי" ביפו. הם אפילו תוגברו ע"י הקלידן אייל "פרסון" שחר (נקמת הטרקטור) לזמן מה.

ב-1997 החלה תקופת שבתון שארכה שלוש שנים, בעיקר מפאת השירות הצבאי והטיולים הצפויים לחו"ל. החברים התכנסו מדי פעם לג'אמים בסטודיו של חבר מקומי, כפיר ארצי, הוא חמי משבק ס'. רימוך אף תרם גיטרה בהקלטות של "כנען 2000" של שבק ס'. ב-2001 הם מחליטים לחזור לפעילות. חמי, שהיה עסוק בהקלטות חלוצי החלל ושבק מיוזיק לאחר הפיצול של שבק ס, מחליט להצטרף להרכב חרף לוח זמנים צפוף. קיקי עזב את להקת פנאי, עמה ניגן באותה תקופה. התוצאה המאכזבת מסתכמת בהופעה בודדת בפאב גוזניק, שם עבד חמי.

לאחר הכשלון של גלגול זה, שוב התפצל ההרכב. קיקי הסב עצמו ממתופף ל-MC (הופיע בשם MC - KICKMAISTER). רימוך החל להפיק הרכבים אלקטרונים מקומיים תחת השם Big Raymond Productions. בכל זאת, הם מחליטים על סיבוב נוסף, הפעם עם אריאל גולד, סולן Sanctuary לשעבר, שמחליף את חמי. הם נכנסים לאולפן חזרות בחולון ומופיעים מעט במרכז בבארבי ובפטיפון, אך בעקבות סכסוך פנימי בין רימוך לקיקי, הם מחליטים לנפות...את גולד. לתמונה נכנס שוב חמי.

תקופת חמי השניה מתאפיינת ביתר רצינות. הם השקיעו כסף רב מכיסם להקלטת אלבום. לאחר סיומו, הם מביעים חוסר שביעות רצון מהתוצאה והפרוייקט נגנז לעוד שנה. ב-2003 חוזר קיקי מהודו והלהקה חוברת לדרי נחמיאס לשיפוץ החומרים. תוך חודשיים הם מקליטים מחדש את האלבום ובמהלך 2005 החומרים עוברים מיקס סופי. הלהקה הופכת לאחד מהרכבי הבית של מועדון הבלום-באר בתל-אביב. בינואר 2006 הוא יוצא סופסוף בהופעה השקה בהייניקן הבימה קלאב. למעט שיר אחד ("יצחק פחד") שכתב קיקי, כל המילים והלחנים נכתבו ע"י רימוך. בשונה מהתופעה השולטת באותה תקופה, האלבום מציג רוק חזק ומהיר נוסח Queens of the stoneage ואפילו Kiss, בשפה העברית ולא הלועזית.

שירה

כפיר   ארצי

גיטרה

כפיר   רימוך

באס

מיקי   פרץ

תופים

עומר "קיקי"   כהן

דיסקוגרפיה