הקולות הגבוהים

[ רוק 1976 - 1970 ]

ביוגרפיה

להקת ״הקולות הגבוהים״ היתה מהחשובות בסצינת להקות הקצב של רמלה ולהקת הבית במועדון ״קליפסו״ האגדי. הלהקה הוקמה על ידי חיים שמואלי ז״ל, אשר ניגן באורגן וסינטיסייזרים והיה מנהלה המוזיקלי. במהלך גלגוליה השונים ליוותה את מיטב הזמרים, ביניהם ניסים סרוסי, דידי דורסי, זוהר ארגוב ומרגלית צנעני.

מלבד מועדון הקליפסו, ניגנה הלהקה באירועים שונים ואולמות מלאים ברחבי הארץ. לצד שמואלי, חברי להקה שבלטו במהלך השנים: דודו אמיר (רג׳ואן) ז״ל, אלי סולם, רמי לוי, ג׳ו קוט, יוסי יפרח, האחים אברהם ופנחס גבאי ואבי הרוש. 

הלהקה הקליטה תקליטון בודד בחברת ״אמני ישראל״ של ניסים סרוסי. תקליטון זה כלל את היצירה האינסטרומנטלית ״חלילית קסם״ מאת חיים שמואלי ובצדו השני השיר ״את״ (מילים של שמואלי, לחן של אלי סולם) - בביצוע דודו אמיר (רג׳ואן) שגם מנגן בבס, אלי סולם (גיטרה) ורמי לוי (תופים). התקליטון הפך לפריט אספנים נחשק במהלך השנים, כאשר ״חלילית קסם״ הפך לקלאסיקה אצל אספני ומעריצי מוזיקת גרוב פסיכדלית והושמע ברדיו בארץ ובחו״ל. באוגוסט 2018 יצאה ההקלטה המקורית של הקטע בהוצאה מחודשת מהודרת בחברת Todres Records הבינלאומית של DJ ארז טודרס.

שירה

נסים   סרוסי

גיטרה

חיים   שמואלי

תופים

יוסי   יפרח (2)

דיסקוגרפיה

את / חלילית הקסם

רשימת שירים