הקרקס של דולי

[ רוק - 2006 ]

ביוגרפיה

בהתחשב בכך שהקרקס של דולי נולד בפאב ההופעות המיניאטורי הבלום באר, הופכת את הקונוטציה העולה מן המילה קרקס ללא תואמת בעליל. אולי קרקס פרינג'. עם זאת, משהו בהפקה הבומבסטית, שהופכת את שירי הלהקה מרוק גיטרות מחוספס להמנוני מטאל לאצטדיון, בנוסף לקודי לבוש ואביזרים תיאטרליים משהו של לירון רפאלי (ובייחוד מקל סבא), מספק קורט של קרקסות לדימוי הלהקה.

הקרקס הוקם ב-2006 עת רפאלי ניצלה את ערבי הבמה הפתוחה בפאב להציג את כשרונה הווקאלי. שלושה מבאי המועדון - הגיטריסט דורנבאום (אקס הכובעים), הבאסיסט לסרי (אקס הגרשונים ומתהילת זבל) והמתופף גולן (אקס הממלכה של צ'ארלי קייס) - ששמו לב לכשרון זה, עזרו לה לממש את חלום הרוק שלה. הרביעיה החלה להופיע תכופות בבלום באר ובסאבליים וניצלו כמה מאירועי התקופה לטובת תגובה עוקצנית כדי לצרוב את קיומם בתודעה או סתם יוזמות תמוהות יוצרות באז. למשל "רוק סתם", שיר תגובה לשירה של מיכל אמדורסקי "פופ סתם"; שיתוף הפעולה עם דודו זר שהוליד מופע מחווה עם גרסאות פאנק לשירי "פרפר נחמד"; או מופע מחאה נגד כוכב נולד (תחת הכותרת "צביקה הדר לכלא"). כמו כן כתבו מוסיקה לשתי טלנובלות של YES ("גירושים נפלאים" ו"אולי הפעם").

הלהקה שמה דגש על גיטרות ושירה רמה, שמזכירות לא אחת הרכב "בלום בארי" אחר ששם דגש על אותן נקודות - FeelAbout. השירים שלהם עסקו בעיקר בהווי הבלייני של תל-אביב - דמויות מועדונים בליווי תרחישי פיק-אפ ואוירת אלכוהול ("בלונד", "סאדו", "150 כוסות אניס" ועוד). ב-2009 שחררה את הסינגל "שינקין", שזכה לפופולאריות מתוקף היותו סארקסטי מספיק כדי לעקוץ את תחנת הרדיו גלגל"צ, אויבת הסצינה האלטרנטיבית הידועה לשמצה (והשיר אף מסתיים בריפ הגיטרה של הזמריר הנודע של התחנה). כעבור שנה הפיקו עצמאית את אלבום הבכורה "מראה מראה", שאף הוא קיבל נופך מיוחד משלו, כאשר בין השירים שילבו קטעי הקראה מתוך הסרט "עליסה בארץ הפלאות".

שירה

לירון   רפאלי

גיטרה

דרור   דורנבאום

באס

אסף   לסרי

תופים

דרור   גולן

דיסקוגרפיה