השובבים

[ רוק - 2006 ]

ביוגרפיה

אמת שהז'אנר המכונה קומדי-רוק פוזל יותר לכיוון הקומדיה מאשר לרוק, כך שחומרים טובים מעידים יותר על רמת הגיחוך העולה מהם מאשר אופן ועומק הנגינה, אך כאשר החיבור בין שניהם מוצלח - יש לנו ביד את אותו הדבר שהופך מיידית לפולחן. מכאן, שהרכב אשר בוחר לבחוש בקלחת השחוק, מחויב להמציא רעיונות חדשים ורעננים - הן קומית והן מוסיקלית. זה לא קל.

מים רבים עברו מאז גדולי בדרני הרוק בישראל  (בראשותו של דני סנדרסון, כמובן) שרו על המגפים של ברוך דרך האשם תמיד, מריומה ושאר גיבורי הרגע המגוחכים וכלה בבדרני השעה שהוציאו אלבומי נונסנס כשלישיית מה קשור או שידורי המהפכה (לאלפי גורי ואסי כהן). האינדי הישראלי לא יכל לעמוד מנגד ולצפות בפצצות הצחוק הללו מונחתות לו בפרצוף. מאז 2000 עלו וקמו מופעי צחוק רבים באופן מחזמרי: קבוצת גוטל בוטל ופרוייקט הצד שלה - מופע החיים של מוטי פנאן, השרוט, המופע של דון ויקטור ועוד. השובבים, שהחלו את דרכם כצמד חברים (דראל ואורלב), הפך - בעזרת יח"צ מאסיבי - למגנט גרופיות פולחני כמעט בן לילה. עם עזרה מנטע ארמה (חצוצרה), אלמוג בן הרוש (תופים) והפתעת המחזור - ישי זומר (באס), שעבר דרך ארוכה מאז ימי האופל ב-Dalmerot's Kingdom דרך הרכבי הפרוג Thin Lips ואבק ועד להרכב הרציני עד מאד פאניק אנסמבל, בטרם חיזק את הרכב הממבו ג'מבו של דראל את אורלב, הפכו השובבים לקומיקאים הרוקיסטים המובילים בעיר.

ב-2006, החלו להופיע מאסיבית על במות העיר בהעלותם מופע בשם "החיים על-פי-הטבעת", וכמשתמע, עמוס בקריצות "ורודות" כגון "בוחש בשוקו", "דו מיני"וכו', אך גם בחרוזים משעשעים להפליא ונושאי שירה מופרכים ("כוסינפה - היא כוסית, אבל כונפה", "סבא'לה נפטר - הבן זונה לא הוריש דבר", "תני לי לרדת לך, למצוא בך אופי" וכו'). המופע דילג בחינניות בין מוסיקה אתנית א-לה הברירה הטבעית ("חניה") למוסיקה קובנית ("כוסינפה") וגגים אופראיים ("הרב גפני") והחברים אף השקיעו בהחלפת תלבושות. התוצאה הסופית ניכרה על פני הקהל, שלא הסתיר את חיוכו המתוח מאזן לאזן.

ב-2007 עזבו זומר וארמה את הלהקה ונדמה היה שהפוטנציאל מיצה את עצמו. אך הלהקה לא ויתרה ויצאה דלרך חדשה כאשר היא מעבה את שורותיה בחטיבת כלי נשיפה בעזרתם של יואב לוי (חצוצרה), שלומי קדם (סקסופון) ונח הרשקוביץ (טרומבון). את מקומו של זומר איישה גיטריסטית סיליה הילי בוימל ולצידה נוכחות נשית נוספת - הבאסיסטית מירב עובדיה. הרכב זה העלה ב-2010 את המופע השני שלהם, "מעולם לא עזבנו".

שירה

ליאור   דראל

גיטרה

אסף   אורלב

באס

ישי   זומר

חצוצרה

נטע   ארמה

תופים

אלמוג   בן הרוש

דיסקוגרפיה

החיים על פי הטבעת

רשימת שירים

מבוסס על סיפור אמיתי

רשימת שירים