ורד רונן

[ רוק ]

ביוגרפיה

ורד רונן אוהבת לשמור על עמימות, כנראה. הביוגרפיה באתר שלה נכתבה ע"י מישהו אחר שכותב בדיוק מילים אלו ("Vered wouldn't want me to tell you much about her") והיא עצמה מזדהה אך ורק בשמה הפרטי. אותו כותב אלמוני מגלה שהיא נולדה לזוג הורים פסיכולוגים שהתגוררו בשתי מדינות שונות, מאלצים אותה לנוע ולנוד ביניהם ו"להרגיש שאין מקום אחד שזהו ביתה". באתר שלה צויין כי הופיעה פעם במועדון הפטיפון, אך לא יותר מכך.

מה שבכל זאת אפשר לומר על ורד הוא שהתמקמה בניו-יורק, שם הופיעה במועדונים כגון Living Room, CBGB ועוד. שיריה וקולה תוארו לעתים קרובות כמזכירים את בת' אורטון וג'וני מיטשל. סגנונה הוא ערבוב צלילים של ג'אז, רוק, פופ ופולק, שיריה קלילים ומלודיים.

אלבום הבכורה שלה, City Still, יצא ב-2000 וזכה לביקורות מפרגנות. השיר Tiger מתוך אלבום זה נכלל בפסקול הסרט "You Are Here" של ג'ף ווינר (2001). גם הסרט Satellite של אותו במאי שיצא ב-2004  כולל שיר שלה בשם Bike. עבור שיר זה זכתה בפרס המוסיקה הטובה של פסטיבל הסרטים Bendfilm 2005 (יחד עם קאלה, שאחראים לשירים נוספים בפסקול). Bike נכלל באלבומה השני Vered, שיצא ב-2004. עבור הופעותיה צירפה שני מוסיקאים: רוב ג'וסט על הבאס ורוברטו די פייטרו על התופים. יחד ניגנו תחת השם Vered & The Robbery.

בנוסף על אלבומיה, הקליטה אלבום בקובה עם מוסיקאים מקומיים בשם Artex Nueve y Media ואף עורכת סדנאות מוסיקה לגיל הרך, בהן היא מדריכה את הילדים לכתוב מוסיקה, אותה היא עוזרת להם להלחין ואף צורבת להם את התוצאה על דיסק. מקסים.

דיסקוגרפיה