זונדה

[ רוק 2006 - 1999 ]

ביוגרפיה

זונדה הוקמה בירושלים ב-1999 כאשר יפית ראובני ונתן טובול ניסו להלחין שירים אקוסטיים של יפית והגיעו להבנה שנחוץ גיטריסט נוסף. לעזרתם הגיע שי קלדרון, גיטריסט מטאל שבאותו זמן ניגן בהרכב טראש ירושלמי בשם Abstract faith. השירים של יפית הפכו במהרה משירים אקוסטיים לשירי מטאל מלוטשים. אל השלושה הצטרפו תומר סלמן (באס) ויואב לחוביצקי (תופים). לאחר מספר חודשים השלימה הלהקה הקלטות של שני שירים (הלילה האחרון", "dying day") שנכללו מאוחר יותר בשני דמואים (אחד בעברית ואחד באנגלית). לאחר סיום הקלטות הדמואים עזב לחוביצקי את ההרכב לטובת לימודים בחו"ל. את מקומו תפס שאלתיאל דוד.

הופעתם הראשונה נערכה באוגוסט 99 במועדון ה-Y.A הירושלמי יחד עם להקת הטראש מטאל detrimemt. בשנת 2001, הוחלף הגיטריסט נתן טובול ביניב קלדרון, אחיו של שי. אגב, שי ושאלתיאל מנגנים יחדיו גם בלהקת המטאל Redline. בהופעות נהגו לבצע גרסאות כיסוי לשירים ישראלים, ביניהם "שני מלכים" של סטלה מאריס ו"ציפור מדבר" של אתניקס.

ב-2003 יצא אלבומה הבודד של הלהקה, שכלל קטעים באנגלית ועברית וכמה קטעים בהופעה חיה. לאחר צאתו הדלדלה פעילותו וב-2006 זרקו את המגבת. ראובני החליטה לשים את המטאל קצת בצד, ללמוד מוסיקה במוסררה ולפתח כיוונים מוסיקלים נוספים. ב-2006 הקליטה אי.פי בשם "עיוורון לילי מתוק" שמתבסס על גיטרות וצ'לו.

שירה, גיטרה

יפית   ראובני

גיטרה

שי   קלדרון

גיטרה

יניב   קלדרון

תופים

שאלתיאל   דוד

באס

תומר   סלמן

תופים

יואב   לחוביצקי

גיטרה

נתן   טובול

דיסקוגרפיה