טולקין

[ רוק - 1994 ]

ביוגרפיה

ב-2006 הופיע פרסום על הופעת קאמבק של להקת טולקין בבלום-באר בתל-אביב, כמעט עשור לאחר שהפסיקה פעילותה, במהלכה הקליטה שני/ שלושה אלבומים שמעולם לא יצאו בהפצה רשמית. קידוח לעומק העלה את הפרטים להלן.

טולקין הינה גלגול מאוחר של להקת סתיו, שהוקמה ב-1986. ההרכב המוקדם של סתיו כלל את אבי סרגה (שירה וגיטרות, כותב ומלחין השירים העיקרי), שוקי מלכי (שירה, גיטרות), אלי פת-אל (שירה, באס) ואלי צור (תופים). במתכונת זו פעלו עד 1991, אז השתנה הליין-אפ ועתה כלל את סרגה ומלכי בתוספת דן כהן (תופים), דויד סבן (באס) ודיויד פרידלנד (קלידים). עם הרכב זה הקליטו אלבום בשם "רקויאם לנביא" וכעבור שנתיים התפרקה הלהקה. סרגה וכהן המשיכו לפעול יחד כצמד וב-1994 הקימו לעצמם את טולקין באופן רשמי, כאשר אליהם התלוו חברים מוסיקאים להופעות והקלטות לפי הצורך והכיף. הקלטות אלה הניבו שני אלבומים, הפעם בשפה האנגלית: "Oomph" (ב-1995) ו-Remedy (ב-1997).

ב-1998 המריא כהן לארה"ב ופעילות הלהקה חדלה, אם כי מעולם לא התפרקה. במהלך השנים המשיך סרגה להקליט עם אלי פת-אל, בין היתר בפרוייקט של האחרון "השתקפות". בנוסף, עבד עם ירון פישמן (חבורת אטומיק) בפרוייקטים מוסיקלים מגוונים. עם חזרתו של כהן לארץ ב-2006, החליטו השניים להחיות ימיהם כקדם, כשאל ההרכב מצטרפים פת-אל ופישמן.

שירה, גיטרה

אבי   סרגה

שירה, גיטרה

ירון   פישמן

באס

אלי   פתאל

תופים

דן   כהן (2)

דיסקוגרפיה

רקוויאם לנביא

רשימת שירים

קולות מהמגירה

רשימת שירים