יערה אילון

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

עם כשרון, תעוזה ויומרה אפשר להגיע רחוק, רחוק מאד. אנו לא מחדשים כאן דבר, אלא שיערה אילון באה ומוכיחה לנו זאת פעם נוספת. רק בת 21, בת קיבוץ מעברות וכבר מחזיקה באלבום בכורה שהופק עצמאית. עם אורחים כמו גבע אלון וטל וייס והופעות שבהן התארחו מיקה שדה ושגיא איילנד (תנועת המרי), אפשר להבין עד כמה רחוק הוא המרחק...

אילון כותבת, מלחינה, מעבדת ושרה. זמרת יוצרת בתחום האקוסטי-פולקי, כיאה לאחת שגדלה על ברכי מוסיקה ישראלית של רכטר, גרוניך וחנוך מצד אחד וניק דרייק, טום ווייטס, מיטשל ויאנג מהצד הלועזי. גם פיוז'ן מבית מדרשם של הנקוק, מת'יני וצ'יק קוריאה הותירו בה רושם. היא החלה לנגן בגיל 6 על פסנתר ומגיל 13 על גיטרה. השכלתה הפורמלית מסתכמת עוד בשלוש שנות לימוד במגמת המוסיקה בקיבוץ מעברות. זה לא הפריע לה להשתלב בהקלטות האלבום "Days of Hunger" של גבע אלון כקלידנית ובקולות רקע ולהופיע עמו במסע ההופעות שליווה את צאת האלבום. היא אף נטלה חלק בהקלטות אלבום ה"בוטן" השני, גדי אלטמן, שטרם יצא לאור. ההיכרות עם גבע הובילה לשיתוף פעלה נוסף, הפעם באלבום הבכורה שלה.

את האלבום, "לפני שאלך לישון", הקליטה באולפן "אוזן מוסיקלית" בקיבוצה בהפקה מוסיקלית שלה עם מתן אשכנזי. מלבד גבע (גיטרה), משתתפים עוד באלבום הרביעיה הישראלית העכשוית (כלי מיתר), טל וייס, רשף שחר ועוד. את מרבית השירים בו כתבה והלחינה בעצמה במשך תקופה של שש שנים, כאשר גבע אלון עצמו שותף בכתיבת שניים מהקטעים (ביניהם אחד השירים הראשונים שכתב, כשהיה בן 14...). לדבריה, האלבום דן בנושאים לא שגרתיים עבור בני עשרה: "אובדן אישי טראגי וכואב, ניתוק ופרידות, מועקת השכול, הגעגועים והכמיהה לחום, הבטחות שלא קוימו". אלבום זה זכה נבחר ע"י Qube כאלבום הישראלי העברי הטוב ביותר של שנת תשס"ז. את האלבום ליוותה בהופעות אינטימיות כשלצידה מנגנים מתן אשכנזי על הבאס ותומר מייזנר על התופים. במקביל, היא עובדת על חומר מקורי ומופע משותף עם מיקה שדה.

דיסקוגרפיה

לפני שאלך לישון

רשימת שירים

קופסת קלפים / לפני שאלך לישון

רשימת שירים