כתם לידה

[ רוק - 1996 ]

ביוגרפיה

כתם לידה היתה אחת ההבטחות היותר גדולות של הלייבל פוך, שבתחילת המילניום עוד כוחו היה במתניו ואבק הכוכבים של נושאי המגבעת עדיין דבק בכנפי מעילו. שטפון של הרכבי ואמני אינדי שהוחתמו בלייבל לא הצליחו (או הצליחו חלקית בלבד) לשחזר את ההצלחה של המחתרתיות הירושלמית. כתם לידה לא היתה אחת מהם.

גרעין ההרכב נוסד כבר ב-1995 ע"י נחשון שטרן ויותם זילברמן, שניים מאותו קיבוץ שדוקא נפגשו בתל-אביב. אולם רק ב-2000 התגבש ההרכב הסופי. שנתיים נדדו בין מפיקם שונים ומשונים עד שמצאו קורת גג חמימה תחת ידיו של מותקי שהרבני. זילברמן כתב את מרבית הטקסטים, בסט את מרבית הלחנים והתוצאה הסופית היא רוק בריטי טיפוסי עם השפעות של האייטיז. הלהקה הקליטה אלבום בכורה בשם "הספרינט של החיים" (פוך, 2002), שזכה לתהודה קלושה בעקבות הסינגל "מדים של זית", שיר מחאה נגד ההטרדות המיניות של מפקדי צה"ל ובעקבות גירסת כיסוי רוקיסטית לשיר הילדים "דני גיבור", שלא הצליחה לתקוע יתד בפלייליסט כפי שעשתה הגירסא של שייגעצ, שראתה אור חצי שנה לפני כן. הטון הכללי היה אוהד ומפרגן אך לא יוצא מגדרו. 

מסקנות ולקחים נקבעו ליישום באלבומם הבא. חמש שנים של שקט תעשייתי הסתיימו ב-2007, כאשר נכנסו לאולפן להקלטת אלבומם השני "לשחות פרפר" בהפקתו המוסיקלית של שי להב (מופע הארנבות של דר' קספר). האלבום ראה אור ב-2009.

שירה

יותם   זילברמן

גיטרה

אייל   טלר

גיטרה

אורי   בסט

באס

נחשון   שטרן

תופים

רועי   רויז

דיסקוגרפיה

הספרינט של החיים

רשימת שירים