לבנון

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

יום אחד ב-2005 התעוררו אנשי האינדי בתל-אביב למציאות חדשה - לייבל חדש נוסד בעיר ולא סיפרו עליו כלום!

הלייבל, פית/קית שמו, נוסד ע"י יובל הרינג, דני הדר וסיון שדמון ושימש בית ללהקות ערופי שפתים, Two States, NX2, The Dogs ודני הדר. בשתי להקות שותף הרינג: הבקרים הרועשים ולבנון, להקת מת'-רוק שמלבדו כללה את אבינועם שטרנהיים (גיטרה), אדם זסלבסקי (באס) ואלחנדרה לוי (תופים). מאוחר יותר הוחלפו שני האחרונים באבישי לונדנר (באס) ואדם כץ (תופים).

הצמד הרינג את שטרנהיים הקליט אי.פי כ"הבקרים הרועשים" אך הגיוס קטע את המשך הפעילות. לאחר השחרור, לקראת אמצע 2005, חידשו את הקשר ואת היצירה כשהקימו את לבנון. הלהקה מנגנת פוסט-רוק אימו-קור אינסטרומנטאלי אווירתי. הם הקליטו דמו בשם Ghost Head Nebula שנמכר בהופעות ובמהרה אזלו 50 עותקיו. בסוף 2005, נכנסו לאולפן להקלטת אלבום בכורה מלא, Sunken City, שיצא בלייבל פאסט. החברים שיתפו פעולה עם המשוררת רוני הירש, שכתבה טקסטים וגיבשה את הקונספט של האלבום. בינתיים, פרש כץ מן הלהקה ואת מקומו תפס עירא מורסטין. כמו כן צורף גיטריסט שני, רון אופנהיים.

חודש לפני צאת האלבום, התארחה הלהקה בתכנית "שכרון מעמקים" של אמיר עטר בקול הקמפוס (106FM). בתכנית ביצעו תשע רצועות וסשן זה ניתן להורדה בלעדית ל-Qube. הופעת ההשקה של האלבום נערכה ב-09/03/2006 בפטיפון. 

ב-2007 יצאו למסע הופעות בצפון אמריקה למשך חודשיים, ומשחזרו השיקו את אלבומם השני, Plannet Rubble, שהופץ בארץ ע"י פאסט ובארה"ב בלייבל הטקסני Australian Cattle God. גם הפעם, זהו אלבום קונספט העוסק בפסולת, בני אדם והכוחות ההרסניים והבלתי נראים שמניעים פסולת ואנשים לתנועה בעיר - חשמל רפאים ואש. וכמו האלבום הראשון, הוא מלווה בחוברת מאת רוני הירש.

עוד באותה שנה הקים הרינג פרוייקט צד עצמאי עם חברתו מיקי טריאסט כצמד אינדי רוק חרוץ בשם TV Buddhas. העקרונות שאיפיינו את לבנון - מסעי הופעות סיזיפיים בארץ ובחו"ל - לא פסחו גם על הרכב זה. באוקטובר 2008 ראה אור אוסף של תחנת הרדיו הסטודנטיאלית "רדיו הר הצופים" הירושלמית בשם Where is the Hummus? (פראפראזה על האוסף הראשון של תחנת הרדיו המקבילה מתל-אביב, Where is the Sunshine) ובו מבחר קטעים של הקלטות חיות באולפני הרדיו, ביניהן גירסא של לבנון ל-Horror Movie.

מסע ההופעות הממושך עד אינסופי של הרינג עם הבודהאס הסיט את לבנון הצידה ועל אף שהמשיכה להתקיים, ולכשהופיעה - הציגה חומרים חדשים, הלהקה נטלה אתנחתא כמעט כל 2009. אבישי לונדנר, שהתחתן בינתיים, ניצל אף הוא את האתנחתא לטובת השקעה בצמד משלו - The Mummies & The Puppies עם אשתו עמית.

גיטרה

יובל   הרינג

גיטרה

אבינועם   שטרנהיים

באס

אבישי   לונדנר

תופים

עירא   מורסטין

תופים

אדם   כץ

דיסקוגרפיה