מים שקטים

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

חברי "מים שקטים" החלו את דרכם המשותפת בחזרות במחסן ציוד צבאי של להקת פיקוד מרכז בה שרתו. לאחר השחרור מצה"ל, פנו שלושתם אל העולם המוסיקלי: אריאל שרבקובסקי ניגן באס לעשרות אמנים (ביניהם תמר אייזנמן, גבריאל בלחסן, אסי אברג'יל [ריקוד של מכשפים] ועוד) כמו גם חבר במרסדס בנד. שגית שיר, זמרת ופרקשנסיטית, ליוותה בעבר את סי היימן וכבוגרת רימון השתתפה בהרכבים רבים של בית-הספר, בחלקם ניגנה לצד שרבקובסקי (ריקוד של מכשפים, בלוז מאפינס ועוד). כמו-כן חברה בהרכב הרית'ם-אנד-בלוז SheRock (לצד בטי מעוז ושלי אלן). רוני רשף כותבת מוסיקה לקולנוע ולתיאטרון ("משיח משיח...אך שוא"), כמו כן ניגנה בלהקת המשפחה לתקופה קצרה.

שגית שיר ואריאל שרבקובסקי ניצלו שניהם מפיגוע ההתאבדות שאירע במועדון מייק'ס פלייס בתל-אביב ב-2003 (שרבקובסקי נפצע בידו). כעבור שנה הקימו את הלהקה והחלו להופיע במקומות קטנים. כקונספט, עסקה הלהקה בהלחנת שירי משוררים כגון ביאליק ("ארבתי לך"), רחל ("בחצי הלילה"), יונה וולך ("אהובתי המתה", "ציפורה") ואפילו היינריך היינה ("נימפות יפות", אגב, שגית זכתה בעברה בתחרות הלחנת שירי היינה במקום השלישי), לצד שירים מקוריים פרי עטה של שגית ("בחצי הלילה" כולל בית פרי עטה נוסף על הבתים המקוריים של רחל). אלבום הבכורה שלהם הנושא את שמם הופק מוסיקלית ע"י משה לוי ויצא ב-2006 בלייבל התו השמיני.

לאחר הפסקה של שנה, חידשו פעילותם ב-2008. שרבקובסקי ושיר פצחו בפרוייקט זוגי בשם Hank & Cupcakes, מין פופ לואו-פיי מינימליסטי. באותה שנה יצא האלבום השני של מים שקטים, זה המצב, שהופק מוסיקלית ע"י חברי הלהקה ואף בו מככבים שירי יונה וולך ("כפיל", "סיפון דמו", "זה המצב" - שכבמקרה "בחצי הלילה", מכיל הרחבה מפי עטה של שיר) לצד ביאליק ("ים הדממה", "הקיץ גווע"), נתן יונתן ("יונתי"), יאיר הורביץ ("לואיס"), לאה נאור ("בואי אמא") ושירים מקוריים של שיר ("הביתה", "משהו שמיימי", "חשיכה"). 

שירה, כלי הקשה

שגית   שיר

גיטרה, קלידים

רוני   רשף

באס

אריאל   שרבקובסקי

דיסקוגרפיה