מיקה הרי

[ פופ ]

ביוגרפיה

מיקה הרי (במקור: מירית!) נודעה לרבים בזכות העונה החמישית של כוכב נולד, בה הצליחה לטפס עד אמצע הדרך, אך מי צריך את שופטי כוכב נולד כאסמכתא לכשרון מוסיקלי כשהכוכב עצמו עטור תארים ועתיר פרסים ממקורות כמו ברקלי, הא?

כבוגרת מגמת מוסיקה בתיכון בקיבוץ יגור, כבר התבלטה מיקה וזכתה במילגה, אותה ניצלה בתכנית מוסיקה בברקלי קולג' המהולל בבוסטון, שם התנסתה כסולנית ג'אז. שנה מאוחר יותר, היא משתתפת בתכנית אחרת של ברקלי בפסטיבל אומבריה לג'אז באיטליה, שם זכתה לכיתות אמן בנוכחות בובי מקפרין ואלווין ג'ונס. את סיום התכנית בילתה כזמרת רקע בקונצרט של מקפרין עם עוד תלמידים נבחרים. בסוף השנה, זכתה במקום הראשון בתחרות לאומית לאנסמבלים ווקאלים, שזיכו אותה במילגה נוספת.

ב-2004, עדיין בתיכון, החלה להופיע במועדוני ג'אז בישראל. את המופע הראשון ערכה עם המורה שלה שי כהן (סקסופון) במועדון המרתף 10 בחיפה. כעבור שנה התגייסה לצבא והתקבלה כמוסיקאית עילוי לתזמורת צה"ל. במסגרת השירות הופיע בפני שלושה רמטכלים וכל שדרת הפיקוד המדיני. למזלה, השירות לא הפריע לה לפתח את אישיותה המוסיקלית, וכך הופיעה בתל-אביב עם מספר אנסמבלים והרכבי ג'אז. הב-2006 הובילה מופע מחווה לג'וני מיטשל שאף שודר בערוץ 2. המופע הכיר לה את הפסנתרן שי מאסטרו, עמו החלה לשתף פעולה כדואט. עוד באותה שנה תרמה קולות  בסינגל Warzone של 16 פולי.

ב-2007 העתה מופע סולו על פסנתר, שכלל אורחים רבים, ביניהם מרינה מקסימיליאן בלומין, מאוחר יותר שותפה לדרך בכוכב נולד 5 (שאף עלתה לגמר). במיוחד עבור ערב זה, חיבר לה אלי דגי'ברי קטעים מיוחדים. ואחרי הסולו והצמד, החלה להופיע עם רביעייה משלה, שכללה את רונן שמואלי (פסנתר), עומר שונברגר (גיטרה) ובן אילון (כלי הקשה), מופע שכלל חומרים מקוריים לצד קלאסיקות ארץ ישראליות וקאברים לאגדות פולק וג'אז כסטיבי וונדר וג'וני מיטשל. באוגוסט נרשמה ללימודי ג'אז בניו יורק, וטרם נסיעתה קיימה הופעה אחרונה בלבונטין 7 עם ארלין גולד, חברה ושותפה נוספת לכוכב נולד (שהודחה עמה באותו יום...).

דיסקוגרפיה

כאן החיים שלנו

רשימת שירים