מיקה שדה

[ פופ ]

ביוגרפיה

עבור קהל הצופים הנאמן ל"כוכב נולד" - תכנית הדגל של ערוץ 2 בעידן המילניום החדש, מיקה שדה היתה עוד אחת מני מתמודדים רבים בעונה השניה (שאותה ניצח כזכור הראל מויאל). מיקה שדה שרה באודישן הראשון שלה את "מיטשל" של המיקה האחרת (קרני) ואף ניסתה כמה שירים מקוריים, אך לא המשיכה לשלבים הגבוהים. אך מה זה משנה? מה שלא ידעו הצופים הוא שמיקה שדה לא היתה צריכה את המקפצה של "כוכב נולד" בשביל לעלות על הבמה. היא עשתה זאת כבר מגיל מוקדם.

שדה, נצר למשפחה סלבריטאית למדי (בתם של המעצבת דורית שדה וזמר האופרה גבי שדה, ואחיינית של השחקנים סנדרה שדה ומוני מושונוב), הופיעה בטלויזיה כבר בגיל 5, כאשר השתתפה בתכניתו של ירון לונדון דאז, "מסיבת גן", שם שרה עם שלמה גרוניך את "רוזה מרציפן". בתיכון נרשמה למגמת הג'אז בתיכון עירוני א' ושם למדה הרמוניה, פיתוח קול, פיתוח שמיעה, תולדות הג'אז, אילתור ועוד. את צעדיה הראשונים עשתה בתחום הג'אז. בינואר 2001, בגיל 16 בלבד, התארחה במופע לזכר נגן הסקסופון גרובר וושינגטון שעלה בתיאטרון בית לסין (הלהקה כללה את שלומי גולדנברג בסקסופון, רוני צור קלידים, רפי ידידיה בבאס ושי פסטרנק בתופים). כעבור שנה הופיעה עם להקת Juice (שכללה מלבדה את יונתן אופנהיים על הפסנתר, לירון זנגי בתופים, אביחי טוכמן על באס, איתי זנגי על גיטרה חשמלית, רועי סונק בחצוצרה וסלעית להב בחליל צד ובסקסופון), שביצעה חומרי ג'אז מקוריים.

העונה השניה של "כוכב נולד" הנציחה אותה באלבום "כוכב נולד 2: הרגעים הגדולים" שיצא ב-2004, ובו נכלל הביצוע שלה ל"אהבנו" של אביב גפן. ב-2005 השתתפה במחזמר "התשמע קולי", המביא את סיפור חייה של המשוררת רחל. מאוחר יותר שיתפה פעולה עם החבורה של בוטן מתוק בקרקס. תחילה באלבומם השני "יום עדין", שם תרמה קולות רקע בשיר "נשרפת", בהמשך בהופעות הלהקה וב-2006 התארחה באלבום הבכורה של גבע אלון, "Days of Hunger" (בשיר "On This Birthday"). אלבום הבכורה של מיקה יצא ב-2009.

דיסקוגרפיה