נועם אקוטונס

[ רוק ]

ביוגרפיה

נועם אקוטונס נולד בבאר-שבע וגדל בדימונה. בגיל 23 עבר להתגורר בתל-אביב והחל ליצור מוסיקה באופן קבוע. למד בבית הספר 'רימון' אך כעבור שלושה חודשים הבין שזה לא בשבילו ועזב את המוסד המפורסם. אז הקים את הרכבו הראשון 'תום לירי' ששילב בין מוסיקת פאנק לטקסטים חברתיים. ההרכב הופיע פעם אחת בערב 'פריצת דיסק' בתיאטרון תמונע. למרות המופע המוצלח, התפרק ההרכב וכעבור זמן קצר, אקוטונס גיבש סביבו חבורה חדשה של נגנים תחת השם נועם וצבא הישע.

בשנת 2004 הקליטה החבורה המגובשת את אלבום הבכורה מתוק מדם. האלבום, שהופץ באופן עצמאי, לא הצליח מסחרית אך זכה לשבחים בקרב עיתונאים, שדרי רדיו ומבקרי מוסיקה. לצד עבודתו עם הלהקה, כתב אקוטונס מוסיקה לפרוייקטים אחרים ומגוונים, בין היתר מוסיקה מקורית להצגות בתיאטרון גבעתיים ופסי קול למספר סרטי תעודה. כמו כן, חיבר יצירות רקע לתערוכות ומיצגים.

ב-2009 החל להופיע בכל רחבי הארץ עם חומרים חדשים תחת שמו בלבד ללא הכינוי 'צבא הישע'. במקביל הקליט את אלבומו השני בלייבל 'תוצרת הארץ' בהפקתו של רפאל גוטמן, שעבד בין היתר עם ארקדי דוכין והחברים של נטאשה. החומרים ברובם נכתבו בהשראת הרוק הקלאסי של שנות ה-70 משולב עם השפעות של פולק ומוסיקה צרפתית ישנה. בהופעותיו ליוו אותו הבאסיסט דרור לוין (ששרד את צבא הישע), הכנרת מיה טנר והקלידן כפיר בר. 

דיסקוגרפיה

אם אותי את אוהבת

רשימת שירים