נועם וצבא הישע

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

נועם אקוטונס החליט ב-2002 להקליט את שיריו שכתב לכדי אלבום שלם. לדבריו, נתן כהן (הנשמות הטהורות) יעץ לו בשיחת נימוסין לרדת מהמוסיקה והדגיש בפניו שמטורף כיום להקליט אלבום ללא חברת תקליטים גדולה מאחור. כמעט שנה מאוחר יותר, היה האלבום של נועם וצבא הישע גמור ומוכן, רגע לפני מאסטרינג.

את צבא הישע (שנקראה במקור "תום לירי" ע"ש טימותי לירי, מגלה ה-LSD) הקים לאחר שחיפש נגנים שיעזרו לו להקליט את האלבום. בצבא משרתים זהר פז (גיטרות), דרור לוין (באס, לשעבר Sand Paper) ועודד סיידא (תופים). אלבום הבכורה, "מתוק מדם", יצא ב-2004 בהפצה עצמית, זכה לביקורות נלהבות ואף עורר כמה מיני-סערות בעקבות הטקסטים של חלק מהשירים. למשל "טיול בפולין" שלדברי נועם "לועג למשלחות הנוער הנוסעות למחנות ההשמדה" ואומץ ע"י נתן זהבי שהשמיע שיר זה בתכניתו או "סקס עם גבר" שעוקץ את ההוויה ההומוסקסואלית בתל-אביב והקים נגדו את הקהילה ההומו לסבית כולה (ואף טען שכמה מהנגנים שהופיעו איתו בתחילה סירבו לנגן את השיר כדי שלא יחשדו בהם שהם הומואים).

ב-2005 שהה בצרפת לתקופת רגיעה ולכתיבת חומר חדש. בשובו, צילם והקליט קליפ ראשון לשיר "מולדת הסושי" (בבימויו של יונתן גוטסמן). חברי הלהקה פז וסיידא ניגנו בהיעדרו בלהקות הליווי של טובה גרטנר (תחת השם נפקמינא) וארי קטורזה (תחת השם הסופרסוניקס). אגב, לדברי נועם, סיידא הוא שף במקצועו ובעבר ניהל מטבח בכמה מסעדות גורמה בתל-אביב. כמו כן סיפר שפז מחזיקה בבעלותה מגבר שהיה שייך לרפי פרסקי בעוד דרור לוין מחזיק בבאס של נושאי המגבעת.

בהופעות מרבים נועם וצבא הישע לשלב חומר חדש שטרם הוקלט, חומר מורכב יותר ואווירתי יותר, שכולל בתוכו קטעים אינסטרומנטלים ארוכים. ב-2007 עזבה זהר פז את הלהקה והותירה את נועם כגיטריסט בודד. כמו כן החליף סער קדם את עודד סיידא על התופים.

שירה, גיטרה

נועם   אקוטונס

שירה, גיטרה

זהר   פז

באס

דרור   לוין

תופים

עודד   סיידא

דיסקוגרפיה

נועם וצבא הישע בהופעה חיה

רשימת שירים