ננוצ'קה

[ רוק - 2003 ]

ביוגרפיה

כמו רבים וטובים לפניהם ואחריהם, ירדו ארבעה ישראלים לניו-יורק להגשים את החלום האמריקני, שהוא כנראה להקה מקומית. הסיפור של ננוצ'קה, אחת הלהקות המוצלחות שלנו בתפוח הגדול,  הוא בדיוק סיפור כזה.

גרעין הלהקה מורכב מיולי (יולה) בארי ורועי גוראל. בארי (שירה, באס) הגיעה לניו-יורק בגיל 19 וחצי אחרי קריירה קצרה במשחק ודוגמנות. גוראל (גיטרה) היה חבר בארץ בלהקת אנשי החצר ועבד עם אמנים כגון אלונה דניאל, קורין אלאל וחיים צינוביץ. את הליין-אפ הראשוני השלימו תמי ברק (קלידים), בוגרת "ניסן נתיב" ששיחקה בארץ בתיאטרון "הסמטה", "בית ציוני אמריקה" ועוד ואסי ספקטור (תופים), ניו-יורקר ותיק יותר שניגן עם מספר אמנים מקומיים.

בטרם חברו החברים זה לזה ניגנה יולי באס בלהקת Missing Chunk (יחד עם יובל ליבליך, לשעבר גן חיות) אותה הנהיגה הזמרת אליס לו. היא גם היתה חברה בגלגול הראשון של World / Inferno Friendship Society.ב-2002 שיתפה פעולה עם מוסיקאים "ניו-יורקרים" אחרים, משפחת ציגלר - יובל, איתמר ויוני, עבור פסקול הסרט של יוני "בשבילי הם יותר טובים מהביטלס", על להקת סיידאפקט. בארי הלחינה, כתבה וביצעה את השירים Far, Promise ו-Storyteller (שלושתם עם איתמר) והשתתפה בביצוע השירים Night Ride, Jimmy Stack Shakshooka Shack (בשקשוקה שאק אף שותפה ללחן).

ב-2003 הקימו את ננוצ'קה. כעבור שנה הקליטו דמו עם שישה שירים, אותם ביצעו במספר הופעות בארץ, בהן גיבתה אותם אילאיל פז (טאנארא) על כלי הקשה. ב-2005 הם הצטמצמו לשלישיה כאשר את עמדת המתופף מאייש ג'ון בולינג'ר. בולינג'ר מתופף גם ללהקה מקומית (ניו-יורקית) בשם Guignol (מבוטא גיניול). הוא לא הגיע לארץ עם הלהקה להופעות ב-2005, שהתקיימו בבארבי ובפטיפון בתל-אביב. את מקומו כאן (וגם לפעמים הבאות) תפס שלומי "כרובי" לביא, שלמד במשך יומיים בלבד את כל שירי הלהקה. באמצע השנה יצא בויברומונק (הלייבל הניו-יורקי הדי-ישראלי) אי.פי משותף לננוצ'קה ולגיניול בשם Drink The Best Wine First, בו לכל להקה שני שירים. ננוצ'קה מבצעים את Red ו-Captain Sensible Calling. אלה השירים הרשמיים הראשונים של ננוצ'קה.

בסוף 2005 חזרה יולה לשתף פעולה עם איתמר ציגלר, כאשר התארחה באלבום "The Birds, The Sky, The Trees...All That Shit", שם היא תורמת קולות בשיר The Well (שהוא בעצם גירסא שונה לשיר Good Well של ננוצ'קה). ב-2006 הוציאו את אלבו הבכורה המלא, Carefully Planned Accident.

שירה, באס

יולי   בארי

שירה, גיטרה

רועי   גוראל

תופים

ג'ון   בולינג'ר

דיסקוגרפיה

Carefully Planned Accident

רשימת שירים