סימפוזיון

[ רוק מתקדם - 2000 ]

ביוגרפיה

להקת סימפוזיון נוצרה בתחילת המילניום ע"י שני מלחינים צעירים ושאפתניים, אריק חייט ואלעד אברהם. בתחילה לא היה חזון ברור באשר לאיך המוסיקה צריכה להישמע, אך הם ידעו היטב מה הם לא רצו לעשות, וזה לחזור על כל מה שנעשה לפניהם.

לאחר כמה חודשים של הלחנה משותפת, הם הקימו את ההרכב שיגשים את התוצאות של ניסיונותיהם המוסיקליים. תוך כדי התהליך השתנה ההרכב פעמים רבות, הן במספר המוסיקאים, בכלים השונים והן בסגנון ההגשה, ובסופו של דבר, לאחר שנתיים של חיפושים, נמצא הצירוף הסופי וההרכב יצא לדרך.
ההרכב הסופי הורכב מהצמד המקורי, ומשלושה מוסיקאים מוכשרים נוספים: דן קרפמן, שהיה והינו חבר בשתי להקות רוק מתקדם ישראליות מובילות (אגרול, סוסיתא); אוֹרי בן צבי, גיטריסט ג'אז וירטואוז, שניגן בהרכבים ופרוייקטים שונים (דני בן-ישראל, מקהלת הגוספל-ג'אז, דני ליטני, New Jazz Trio); בוריס זילברשטיין, מתופף ג'אז מגוון ומבוקש בהפקות גדולות בכל קשת הסגנונות.

עולמות מוסיקליים רבים ושונים מתנקזים אל תוך המוסיקה של סימפוזיון, ולמרות שהמטרה הראשונית היתה לא לחזור על דברים שנעשו בעבר, ניכרת זיקה ברורה למסורות ולהישגים של כמה מהמוסיקאים הגדולים של המאה העשרים ולפני כן. בין ההשפעות העיקריות: Gentle Giant, פרנק זאפה, מתי כספי, סטיב רייך, פיליפ גלאס, אריק סאטי, אוליביה מסיאן, איגור סטרווינסקי, יאניס קסנקיס, פייר בולז ורבים אחרים. בסופו של דבר, הסאונד והמהות של המוסיקה הם היתוך של העבר עם התוצאות הבלתי צפויות של נסיונות ההווה, והם חוצים מסורות וותיקות כמו ג'אז, רוק מתקדם, מוסיקה אלקטרונית, מוסיקה קלאסית, מינימליזם, מוסיקה למשחקי מחשב ואוונגארד, ובסופו של דבר נהפכים לישות מפתיעה ורעננה, שיכולה להקרא, לנוחות הקטלוג, Cool Prog.

לאחר שנתיים של הופעות וצבירת בסיס אוהדים נאמן, נכנסה הלהקה לאולפן. להפקת האלבום, הם קראו לדגל את אודי קומראן, אחד המפיקים המקוריים בסצנה העולמית של הרוק המתקדם/אוונגארד/ריו ובסצנת המוסיקה הנסיונית והפופולרית בארץ ב-15 השנים האחרונות. הוא הפיק מוסיקלית את איזבו, נקמת הטרקטור, מאירה אשר, אבק ומוסיקה פיקטה, והרכבים ואמנים בינלאומיים כ-Thinking Plague, פרזנט, גואפו, דייב קרמן, 5uu's, דייויד אלן ועוד.

לקראת סוף העבודה המפרכת, שלוותה בהופעות חיות במקביל, החליט אלעד להניח את הגיטרה ולפרוש מהפעילות בהרכב ולמקד את מלוא תשומת הלב בהלחנה ובלימודים של מוסיקה קלאסית ואלקטרונית בחיפה, אותם החל כשנה לפני-כן. הוא הוחלף ע"י ארז קריאל, אשר פעיל בעיקר בהרכבים מסצנת המחתרת המקומית.

לאחר חודשים רבים של משא ומתן מפרך עם לייבלים שונים מהעולם, נוצרה ההבנה שהדרך הטובה ביותר היא להוציא את האלבום לאור באופן עצמאי. רעיה קוסובסקי, מפיקת הלהקה, לקחה על עצמה את המשימה. בינואר 2006 יצא רשמית האלבום 'קונדבופר'. לפי כתביו של ג.א. גורדייף, האיבר קונדבופר הושתל בעמוד השדרה של כל בני האדם בתקופה מיוחדת בהסטוריה של היקום, כדי לתקן חוסר איזון קוסמי. תהליך ההסרה של האיבר, לאחר שהאיזון הושב, נפגם, ובכך הוביל להיווצרותן ההדרגתית של כל התכונות האנושיות הפגומות. 'קונדבופר' האלבום הוא ההתוצר הרשמי והשלם של שש שנות עבודה עיקשת ומרוכזת.

שירה, קלידים

אריק   חייט

גיטרה

אורי   בן צבי

גיטרה

ארז   קריאל

גיטרה

אלעד   אברהם

באס

דן   קרפמן

תופים

בוריס   זילברשטיין

תופים

שגיא   זקס

דיסקוגרפיה