פופרס

[ רוק - 1996 ]

ביוגרפיה

פופרס, להקה המנגנת פופ-רוק קלאסי המושפע מהביטלס וקווין, היא בהחלט להקה עקשנית. כלהקה אנונימית שהוקמה באמצע שנות התשעים, זכתה בקושי לכתבה במקומון בשרון וכבר הגיעה להחלטה לתלות את הגיטרה, פתאם ב-2007 הם צצו מחדש. אולי העקשנות עוד תשתלם להם.

מורן טרייסר, גלעד פרופקופץ ואיתי מניאלי הקימו ב-1996 בנתניה את "הקירות הלבנים" יחד עם הבאסיסט (שהוא גם חברם לספסל הלימודים) אורי שני. הופעת הבכורה של ההרכב נערכה במועדון מקומי בשם "לב העיר" ב-1999. הצבא כדרכו קטע את המשך הפעילות לזמן מה, אך משחודשה נותרו בה רק מורן וגלעד, שהמשיכו בינתיים לכתוב ולהקליט חומר חדש.  ב-2001 הם מצאו את המתופף אורן קליין ואת הגיטריסט רון ירושלמי, לשעבר בהרכב מקומי אחר בשם "כח משיכה". הדרך החדשה זיכתה את הלהקה בשם חדש - פופרס, ע"ש הממסטל הידוע. בינתיים עזב איתי את הלהקה ואת מקומו אייש אלעד לוי.

מרבית פעילותה של פופרס התרכזה ב-2004. הם הקליטו סינגל אחד בשם "אחד מתוך שמונה", שזכה למספר השמעות בתחנות איזוריות, העלו דפיוצר לבמה החדשה עם עוד עשרה קטעים (בין היתר: "א-פוליטי", "נראה כמו חלום", "אל תעשה מזה יותר ממה שזה","שיר לדן" ו"תן לי כבר סיבה טובה") והמשיכו להופיע למשך תקופת מה (כולל תחרות להקות בצפון בחסות מוסיקה 24 אליה התקבלו אך לא זכו...), אך משפסקו גם החברים להגיע להופעות ולאחר הופעה בבארבי אליה התייצבו שני צופים, החליטו לזרוק את המגבת. בסוף 2004 נשמע ההד האחרון לפעילותה.

ומשנדמה היה שמדובר בעוד סיפור ידוע של להקות אינדי שלא עמד להם הכח להמשיך, הגיחו ב-2007 עם הליין-אפ האחרון כאילו לא קרה דבר ועם שיר חדש בשם "זוג", שקיבל דקות אויר בפינה כביכול-תומכת-אינדי בשם "השיר שלנו Believe" ברדיו תל-אביב. הפינה גררה כתבה בטור באתר YNET ותכנון לחימום הופעה של סינרגיה לכשיהיו מוכנים עם החומר החדש.

שירה, קלידים

מורן   טרייסר

גיטרה

גלעד   פרוקופץ

גיטרה

רון   ירושלמי

באס

אלעד   לוי

תופים

אורן   קליין

דיסקוגרפיה