קוליטיס

[ רוק - 2000 ]

ביוגרפיה

הסיפור של להקת קוליטיס מתחיל ב-2000 בשכונת רמת אליהו בראשון לציון אצל בחור צעיר בשם דודי סרוסי. לאורך שנות התבגרותו והשירות הצבאי החל דודי לאסוף שירים שכתב, הלחין וביצע אותם עם להקת רוק מקומית שהקים בשם מקדם החיכוך.

תוך כדי שירות צבאי בלהקת חיל קשר לקה דודי במחלת הקוליטיס שהביאה אותו לשחרור מוקדם מהצבא ובכך אפשרה לו להמשיך בקריירה המוסיקלית. בכל אותה עת המשיך דודי לכתוב, להלחין ולגבש את הקונספט של התקליט הראשון שיוציא. באותה תקופה פגש דודי את אבישי מזרב בפרויקט משותף שבו ניגנו וגייס אותו לתפקיד גיטרה מובילה. את אודי פוגלזנג פגש מאוחר יותר בערב ארוך של מוסיקה על החולות של חוף ראשון לציון. הכימיה בין השלישייה הגיעה לרמות גבוהות של שילוב בין סוגי מוסיקה אהובים, סגנונות נגינה ושירה משותפים ובעיקר חברות עמוקה. באותה התקופה הוחלט גם על שם הלהקה החדש: "קוליטיס" כשם מחלתו של דודי. ההרכב הצעיר שנוצר באותו לילה היווה וממשיך להוות את הגרעין הקשה של הלהקה עד היום.

ההרכב החדש מנה סולן, קלידן וגיטריסט והחיפושים אחר בסיסט ומתופף שיצטרפו אל מכונת הרוק החלו. לאחר מספר לא קטן של מתופפים ובסיסטים הצטרפו אל הלהקה בסוף 2002 יניב פלדמן (בס) וטל דויטש (תופים). הצטרפותם של יניב וטל סימנה את הולדתה מחדש של להקת קוליטיס ואת תחילתה של תקופת העשייה המאסיבית והקלטת אלבום הבכורה של הלהקה - "בין סדקי הקיר". לאחר כחצי שנה ממועד הצטרפותם של יניב וטל ללהקה החלו הקלטות האלבום באולפני Mute Records שבנס ציונה. באותה נשימה החלה הלהקה להופיע באופן סדיר עם האקט "בין סדקי הקיר" במועדוני הופעות ובאירועי הפקה מקומיים. בין היתר הופיעה במועדונים שברולט, מיטש, קולטורה והוביט, שבו הפכה ללהקת הבית.

במאי 2005 התארחה הלהקה בתכנית "פרוגראסי" בקול הקמפוס והשמיעה קטעים מאלבום הבכורה המתוכנן. דמו עם ארבעה שירים מתוכו נמכר בהופעות מאז ספטמבר 2005. בדצמבר עלתה לגמר תחרות "רוק ישראלי" של האתר נענע.

שירה, גיטרה

דודי   סרוסי

גיטרה

אבישי   מזרב

באס

יניב   פלדמן

שירה, קלידים

אודי   פוגלזנג

תופים

טל   דויטש

דיסקוגרפיה