רן יורגנסון

[ רוק ]

ביוגרפיה

כמתופפים רבים וטובים אחרים (שחר אבן צור, איגי דיין, ירמי קפלן), גם רן יורגנסון לא הסתפק במהלומות ופסע אל קדמת הבמה. יורגנסון מתופף מאז גיל 10 ובמהלך שנות התשעים חבר במספר הרכבי מטאל (People, פרובידנס) שהופיעו בעיקר ברוקסן. פיפל הקליטו דמו בשם Spooked, שהפך להקלטת הסטודיו הרשמית הראשונה בה נטל חלק. ב-1996, לאחר שנזרק מבית הספר לצילום בירושלים, הצטרף לאינפקציה. חמש שנים בילה במחיצתם ושותף בהקלטות אלבומם הראשון, "ככה מפנקים". בנוסף, ניצל את הבמה להגשים את אהבתו לאמנות הצילום - הוא ביים שלושה קליפים של ההרכב.

ב-2001 עזב את ההרכב (הוחלף ע"י עמרי הנגבי) והמריא לניו-יורק לנסות את מזלו בעיר הגדולה. לאחר שנה של העלאת חרס, ובעקבות גילוי מחדש של קטעים אינסטרומנטלים שהקליט מאז 1998, החליט לחזור ארצה ב-2002 ולעבוד על חומרים חדשים. בתחילת 2004 הוציא חלק מהחומרים הללו באלבום הבכורה המעיד על עצמו, The Early Years. שיתוף פעולה נוסף החל באותו זמן עם עמית ארז. יורגנסון הפיק לו שיר בשם come get your love, שראה אור בסינגל בודד ב-2003, תחת שם הבמה הבדוי The Trickstar Waterfall ועבד עמו על אלבום הבכורה. ארז מצידו ניגן בהרכב הליווי של יורגנסון.

בינתיים, המשיך לעבוד על חומרים מקוריים וב-2006 הוציא אלבום נוסף, In Time, שהופק עצמאית והוקלט רובו ככולו בביתו. יורגנסון מנגן על כל הכלים באלבום, למעט עזרה מאחיו עמית (גיטרה), ירון שראל (באס) ומספר אורחים. הופעת הבכורה שלו על הבמה נערכה ב-30.01.2007 במועדון הבארבי.

דיסקוגרפיה