שיראל

[ פופ ]

ביוגרפיה

נציגות העם המובחר בצרפת לא מסתכמת בקרן אן ובאורליקה. שיראל, בת לזמרת הצרפתיה ג'יין מנסון ולמפיק הסרטים אנדרה דאווי, נולדה בצרפת ב-1978. את ילדותה העבירה בקו צרפת-ארה"ב עד לגיל 18, עת החליטה לבדוק את שורשיה היהודיים. היא שבה לישראל, התנחלה בירושלים והחלה ללמוד בבי"ס רימון למוסיקה בת זמננו. ב-2001, בגיל 23, לאחר שסיימה את לימודיה, שבה לצרפת, היישר לתפקיד המרכזי של אסמרלדה במחזה "הגיבן בנוטרדם" בתיאטרון מוגאדור בפאריס. עם הצגה זו הופיעה במשך שנתיים בכל רחבי העולם (אפילו בסין) לעיני יותר ממיליון בני אדם.

ב-2003 הקליטה את אלבום הבכורה, Tous les chemins ("כל הדרכים"), אלבום פופ ובלדות שהתקבל באהדה בצרפת. שנה מאוחר יותר המשיכה לככב על במות התיאטרון בתפקיד הראשי  של המחזה "Les enfants du soleil" (ילדי השמש"). ב-2005 שיחקה בסרט "OH Jerusalem" של הבמאי הצרפתי אלי שוראקי. לאחריו חזרה לאולפן להקליט אלבום שני, Under the Tree, הפעם באנגלית, יצירות פרי עטה המבוצעות באקוסטיקה רכה.

האלבום צפוי לצאת ב-2006, אולם בטרם צאתו, הגיעה לישראל לשתי הופעות אינטימיות ואקוסטיות בזאפה תל-אביב, שם הגישה חומרים בצרפתית, אנגלית ועברית. היא הגיעה עם צוות התכנית Comme dans la Chanson של הערוץ השני הצרפתי, תכנית שבה מארחים אמנים בעיר בחירתו של האמן. שיראל בחרה בירושלים ובמשך מספר ימים הצטלמה באתרי הבירה וסיקרה את חיי הלילה של העיר.

דיסקוגרפיה