שן-צור והרווקים

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

בשנת 2004 נפגשו בגן החשמל שבתל אביב שלושה מוסיקאים צעירים: עידו שן-צור - סולן שהנחה את מגזין הנוער "סברס" ושיחק בסרט הקולנוע "אור" של קרן ידעיה, אלעד רגב - גיטריסט כשרוני ואביב אברהמי - קלידן מחונן (שני האחרונים מנגנים גם בלהקת תנועת המרי). השלושה גילו שיש להם עניין משותף ברוק'נ'רול, ולכן החלו לג'מג'ם בביתו של שן-צור ולכתוב שירים ראשונים. לשלושה הצטרף ג'ו "מר צרצר" רוזן על הבאס. מכיוון שלכל חברי הלהקה חוץ משן-צור הייתה בעיה של מחוייבות לקשר, הוחלט על השם "שן-צור והרווקים".

ההרכב הופיע במספר הופעות ברחבי הארץ, ביניהן בפסטיבל בומבמלה 2004. לאחר ההופעות, נכנסו להקלטות אלבום הבכורה, שנקרא "רווק-'נ'-רול", שיצא בהפקה עצמית. חצי מהשירים באלבום הוקלטו באולפן של יזהר אשדות בתל-אביב, והחצי השני באולפני "מידי-קול" בירושלים. לאחר סיום ההקלטות, הופיעו על גג דוכן המיצים של שן-צור בשינקין. ההופעה משכה קהל רב, כולל את המשטרה שלא אהבה את הרעיון של להקה שמטרידה את מנוחת השכנים ביום שישי בצהריים. השמועה על הלהקה הגיעה לאזניו של עודד שחר, שהצטרף ללהקה כמתופף קבוע.

לקראת צאת האלבום, הוציאה הלהקה שלושה סינגלים - "אני מנגן פה", "ציפורים לבנות" ו"את בשלך ואני בשלי", לשני הראשונים צולם קליפ, כמו גם לשיר "רוק'נ'רול". כמו-כן הופיעה בתכנית Exit (עם השיר "אני מנגן פה") והתארחה בספיישל מיוחד בסוכות בקול הקמפוס.

שירה

עידו   שן-צור

גיטרה

אלעד   רגב

באס

ג'ו   רוזן

קלידים

אביב   אברהמי

תופים

עודד   שחר

תופים

אסף   סמילן

דיסקוגרפיה