תום טללים

[ אקספרימנטלי ]

ביוגרפיה

תום טללים הינו מלחין, כותב, מתכנת וסולן.
הוא נולד בירושלים והשתתף במספר להקות שוליים כגון Groovehead, Morbid Mermaid ופייסטר גונץ (עמו בהרכב ניגן עמרי לוי). הרכב זה זכה בתחרות להקות צעירות ברוקסן, הוציא שיר אחד (עלטה שחורה) באוסף "חדשני" שיצא בלייבל של ספי כרמלי והספיק להופיע בפרגוד בירושלים וברוקסן בתל-אביב. ב-2000 הקליט שיר בשם Between Us יחד עם אביגיל גלהארטר תחת השם "מלח". השיר מופיע באוסף נענע הרביעי. כבן של במאי סרטים ישראלי ידוע (אשר טללים), הלחין מוסיקה לרבים מסרטיו (וכן של אחרים). ביניהם - "המספרת" של איילת לרר, "אל תיגעו לי בשואה" ו"תקומה" של אשר טללים, "Hide ‘n Seek", "The Devil on her Mind" ועוד. 

הוא גילה התעניינות במוסיקה לא-קונבנציונלית, מה שהוביל אותו ללמוד מוסיקה באופן מסודר אצל המורים ארי שפירא וז'אן קלוד ג'ונס, בבי"ס רימון ומאוחר יותר במכון לסונולוגיה ובקונסרבטוריון המלכותי של האג בהולנד (תואר שני בהלחנה), שם הוא מתגורר כיום. בהולנד התערה בסצינה האלקטרונית המקומית, כאשר הוא פונה יותר לפן האקספרימנטלי / נויזי. הוא יוצר בעיקר בתוכנת SuperCollider, כמו-כן מגיש תכנית רדיו משלו (תחנת Radio Tonka) וחבר במספר הרכבים לוקאליים, ביניהם: Pow Ensemble - אנסמבל ממוחשב שהוקם ע"י הסקסופוניסט לוק הוטקאמפ, Tangier CluJ - צמד אודיו-ויז'ואל יחד עם ה-VJ עמוס אלמליח, יוצר ישראלי שפועל אף הוא בהולנד, MTK - טריו ברייקביט מאולתר עם מאט רייט וקייר נורינגר.

ב-2006 הצטרף לשני ישראלים נוספים בנכר: רם גבאי (מתופף להקת הזוהרים המנוחה) ומיכה קפלן (מתהילת סדרני הדשא ובאסיסט עבר בזקני צפת). השלושה הקימו את Into White, שפעל בגרמניה והקליט את אלבום הבכורה שלו "You Know It's True" ב-2007. האלבום הופץ בארץ בלייבל פית/קית.

דיסקוגרפיה