תום רהב

[ פופ ]

ביוגרפיה

תום רהב היא ללא ספק אחת הזמרות-יוצרות העצמאיות הכי עסוקות ועתירות הנסיון בשוק שאתם לא מכירים. אשת אשכולות אמיתית. בניגוד לאחרות, האוריינטציה המוסיקלית שלה קרובה יותר לפופ ולטריפ-הופ מאשר לפולק אקוסטי.

רהב, בוגרת מגמת המוסיקה של תיכון אלון ברמה"ש, בעסקי המוסיקה מגיל 10, כאשר החלה לנגן על פסנתר וגיטרה. כעבור שנתיים כתבה שירים בעצמה. עוד לפני הצבא חברה בלהקת צעירי תל-אביב והשתתפה בכל הפקות הלהקה, לרבות סדנת משחק בהנחיית עמית ליאור וסדרת הטלוויזיה בערוץ השני. את שירותה הצבאי בילתה כזמרת בלהקת חיל הים. עד גיל 26 צברה ניסיון מקצועי עשיר בכתיבה, הלחנה, עיבוד מוסיקלי, שירה, דיבוב, קריינות, ריקוד ומשחק במסגרות שונות. בין היתר, השתתפה בסצינת שירה בסרט "ללכת על המים" של איתן פוקס וגל אוחובסקי ובסרט "LL" של עמוס קולק, שרה ושיחקה ב-15 תקליטורים ו-4 די.וי.דים של שירי ילדים בהפקת סטימצקי, תרמה קולות רקע באלבומי הבכורה של דניאל סלומון, כלא 6 ואייל פרידמן (קוואמי דה לה פוקס), הופיעה ושרה עם מיקה קרני (כולל באלבומיה) ואף היתה אחת הזמרות (לצד מאיה אברהם, דין דין אביב וכברה קסאי) שזכו לשיר בפרוייקט של עידן רייכל - היא זו ששרה את "השיר של מימי" באלבום הראשון.

כיוצרת עצמאית, הופיעה עם חומריה המקוריים בפסטיבל הפסנתר בתל-אביב ובכל מועדון תל-אביבי אפשרי - כולל לבונטין 7 והבארבי. בין ההשפעות המרכזיות ציינה את אריקה באדו, טימבאלאנד, סטיבי וונדר ופרינס. ב-2008 הקליטה עם ג'וני הקטן את "בלילה בחלום" עבור אלבום הבכורה של האחרון, "דה ג'וני שואו".

דיסקוגרפיה