תנועת המרי

[ רוק - 2003 ]

ביוגרפיה

יום אחד הגיע שגיא איילנד למפתן הבארבי (עוד כאשר זה שכן ברחוב יונה הנביא בתל-אביב) עם גיטרה ומפוחית וניגן שם עד הבוקר. בכך הניח את יסודות תנועת המרי לעתיד לבוא.

איילנד, אשר חובב מוסיקת פולק-רוק אמריקנית שורשית נוסח קרוסבי סטילס ונאש, נפגש עם מיטב אריאלי לאחר הצבא בעזרת מכרה משותפת וזמרת חובבת פולק בעצמה - מרי רוט (מלהקת דרכים כפריות). איילנד ורוט הופיעו לא פעם כשלישיה עם אוהד לויט במופע שירי פולק וקאנטרי. הענין המשותף בסגנון מוסיקה זו הוביל להקמת הלהקה וההופעות בבארבי המחודש צדו את עינו של מנהל המועדון שאול מזרחי, שהחליט להחתימם בלייבל שלו, בארבי רקורדס.

ההרכב, אשר הופיע במתכונות מורחבות ומצומצמות, נכנס לאולפן להקלטת אלבום הבכורה, שמורכב כולו משירים שכתבו והלחינו איילנד ואריאלי. לצמד הצטרפו מוסיקאים נוספים כגון אביב אברהמי ואלעד רגב (שן צור והרווקים), אלון לדר (הסורי-אפריקאי) ועוד. הסינגל הראשון, "מלך החורף", יצא בסוף 2005 ובישר את הסנונית הראשונה מהאלבום המלא, שיצא ב-2006. בכדי לשמר את האותנטיות של החומרים והצלילים המייחדים את תנועת המרי, דאג אריאלי להביא ציוד וכלי נגינה מחו"ל לפני תחילת ההקלטות, שהופקו מוסיקלית ע"י עובד אפרת ומני בג'רנו.

ב-2006 שותף איילנד בהקלטת האלבום Days of Hunger של גבע אלון ובמסע ההופעות שלאחריו. 

שירה, גיטרה

שגיא   איילנד

שירה, גיטרה

מיטב   אריאלי

שירה, באס

דוד   שמול

באס

טל   גובהרי

קלידים

אביב   אברהמי

תופים

אלון   לדר

תופים

גון   אמיר

גיטרה

אלעד   רגב

דיסקוגרפיה