אבישי כהן

[ ג'אז ובלוז ]

ביוגרפיה

אבישי כהן, נצר למשפחה מוסיקאית במיוחד (יחד עם אחיו יובל ואחותו ענת), הוא אחד מהחצוצרנים המוערכים והמדופלמים שפועלים בארץ ובחו"ל.

הוא החל ללמוד את הנשיפה בחצוצרה בגיל 8 וכעבור שנתיים בלבד כבר הופיע עם הביג באנד של בי"ס רימון. הוא המשיך את לימודיו בקונסרבטוריון של ת"א-יפו ומאוחר יותר ניגן עם התזמורת הפילהרמונית הצעירה הישראלית בניצוחו של זובין מהטה וקנט נגאנו. שמו הלך לפניו והפכו לחצוצרן מבוקש בכל תכניות הרדיו והטלויזיה ואף הוזמן להקליט עם אריק איינשטיין, גידי גוב, אביתר בנאי, אסף אמדורסקי, שלום חנוך ועוד.

כהן קיבל מילגה ללימודים בברקלי בבוסטון. במהלך שהותו בחו"ל זכה בפרס ע"ש קלארק טדי, זכה במקום השני בתחרות החיצרוץ ע"ש כרמין קארוזו ובמקום השלישי בתחרות חיצרוץ ע"ש תלוניוס מונק. כמו-כן ניגן עם אמנים כגון ג'ייסון לינדנר, ג'ף באלארד, ג'ון הנדריקס, ארני לורנס, דייב ליבמן ועומר אביטל. מאז 1997 הוא חבר בהרכב האוואנט-Fאנק Lemon Juice הניו-יורקי, שהקליט שלושה אלבומים. ב-2003 הקליט את אלבום הבכורה שלו, The Trumpet Player, עם ג'ף באלארד, ג'ון סאליבן וג'ואל פראהם. בנוסף, הקליט את אלבומה השני של Third World Love "אבנים" ואת האלבום המשפחתי One עם שני אחיו (בשם שלושה כהנים).

דיסקוגרפיה

Cross My Palm With Silver

רשימת שירים