אוי דיוויז'ן

[ אקספרימנטלי - 2006 ]

ביוגרפיה

מעניין כמה "אוי" פלט איאן קרטיס בקברו. ואם לא הוא, חברי אוי דיויז'ען יעשו זאת במקומו. הצונאמי של המוסיקה היהודית השורשית ("מהשטייטעל") שהתרגש על האינדי הישראלי בשנות האלפיים סחף אחריו כל מוסיקאי שנקלע לסביבה, על אחת כמה וכמה אם הוא נגן קלאסי מסורתי וגם מקורות אשכנזיים לא מזיקים.

לצד הרכבי כלייזמר רוק אחרים כגון קרוזנטשרן ופארוחוד וגרוייסע מציאע, אוי דיויז'ען הלכו צעד אחד קדימה (או יותר נכון אחורה) בסוגה הזו: שיחזור שירי עם יהודיים ותיקים (שכמה מהם נוגנו בחתונות ובתיאטראות היהודיים בתחילת המאה הקודמת) ע"י האזנה מוקפדת להקלטות ישנות ונדירות וביצועם מחדש עם נאמנות למקור. הדיויזה מנתה בראשיתה שני חיילים בלבד: הכנר גרשון לייזרסון והאקורדיוניסט אסף תלמודי. לאחר זמן מה הצטרפו להרכב אחיו של תלמודי אייל (קלרינט), הקונטרבאסיסט טוכמן (בעל "עבר מוסיקלי יהודי", למשל בהרכב בין השמשות) ונועם ענבר, סולן הבילויים, שצחצח את כשרונו ביידיש. הלהקה החלה להופיע ב-2006 במועדונים בארץ ובחו"ל ובעקבות ההצלחה והביקוש, התפנו מעיסוקיהם הרבים לטובת הקלטת אלבום בכורה. למלאכת ההפקה המוסיקלית של האלבום גויס תמיר מוסקט (בלקן ביט בוקס).

בהמשך 2008 נכנסו לאולפני קיצ'ה עם האמן היהודי-אמריקאי הרב-תחומי דניאל קאהן והאמן היהודי-רוסי הרב-תחומי פסוי קורולנקו והקליטו אלבום נוסף בשם The Unternationale, שיצא בלייבל אוריס מדיה.

שירה, כלי הקשה

נועם   ענבר

שירה, אקורדיון

אסף   תלמודי

באס

אביחי   טוכמן

קלרינט

אייל   תלמודי

כינור

גרשון   לייזרסון

דיסקוגרפיה