אופוריה

[ אלקטרוני - 1998 ]

ביוגרפיה

עופר דיקובסקי הינו אחד מעמודי התווך של סצינת הארץ בישראל, שנמנה על דור המייסדים יחד עם אבי אלגרנטי והראל פרוסקי.

עופר נולד בבת ים, מקום הולדתם של אושיות טראנס נוספות כאבי אלגרנטי, משה קינן (זירוקס) וישראל ג'ינגי פיכמן, מבעלי מלודיה רקורדס. בשנת 1994 חבר לאבי אלגרנטי ומרקו גורן, יחד הקימו אולפן הקלטות. את השבירה לטראנס עשו לאחר שמרקו חזר עם קסטת אודיוטייפ בה היתה מוזיקת "גואה טראנס". כתוצאה מכך, החלו לעבוד על פרוייקט Indoor. אלבום הבכורה יצא בשנת 1995 בחברת התקליטים NMC. השלישיה עבדה עם DJ דינו פסארס, אחד ממקימי הסצינה באנגליה, עמו שיחררו תקליטים תחת השם Phreaky.

לאחר פירוק המשולש, עופר ומרקו הקימו את הפרוייקט Tandu והוציאו את אלבומם Multimoods בשנת 1997 בחברת התקליטים פונוקול, אלבום שלמעשה היה צריך לצאת בלייבל Blue Room Released, אבל תסבוכות הביאו אותם חזרה לארץ. לאחר צאת האלבום, עבד עופר על פרוייקט שמזוהה איתו עד ימינו אנו - Oforia. אלבום הבכורה תחת שם זה, Delirious, יצא בשנת 1998 בלייבל האגדי Dragonfly. נוסף לאלבום הבכורה יצאו עד 2006 עוד ארבעה אלבומים בלייבלים שונים (NMC,BNE).

ב-1998 הוא הוציא גם את פרוייקט הצד שלו Pigs in space בחברת התקליטים פונוקול. אלבום שהקדים את זמנו במהותו המוזיקלית. פרוייקט נוסף שלו אשר זכה להצלחה הוא Solaris בלייבל האנגלי Atomic ז"ל בו הוא הוציא תקליטי ויניל. כמו כן שיחרר מיגוון טראקים באוספי VA שונים ורמיקסים לאומנים אחרים, שהמפורסמים שבהם לאינפקטד מאשרום, אסטרל פרוג'קשן, אבי אלגרנטי, המלחין הקלאסי גריג והשיא - הרמיקס לשיר Welcome to the machine של פינק פלויד, אשר לא יצא רשמית מעולם בגלל סוללת עורכי הדין שמקיפה את הלהקה. את שיריו רמיקססו  מטובי ההרכבים והאמנים בסצינה, ביניהם ויולט ויז'ן, GMS, פסייסקס ועוד.

DJ

עופר   דיקובסקי

דיסקוגרפיה