ארלין גולד

[ מוזיקה שחורה ]

ביוגרפיה

רבות טוענות לכתר מלכת הגרוב והFאנקי של האינדי הישראלי כגון אונילי או קרולינהארלין גולד בהחלט נמנית על הרשימה של הטוענות, עם קלף ייחודי קרוב לחזה: גנטיקה. עם שורשים חצי אשכנזיים וחצי קאריביים (מטרינידד ליתר דיוק), מצפון (קיבוץ כברי) נפתחת אחת הטובות שבגרוביות ארצנו.

גוון הקול המתקתק והשונה ומערבולת הסול-רגאיי-Fאנק שלה לא נעלמו מעיניהם של היפ-הופרים אלטרנטיביים כדוגמת טאבו פלוס וסגול 59. וכך הראשון נטל אותה למשימות קולות רקע עבור אלבומו "החיים עושים אנשים קשים, רוצה להרגיש?" ואילו השני עשה אותו דבר עבור אלבומו "היפ הופ איינשטיין". גם צ'ולו ורועי פרל השתמשו בכישוריה כזמרת רקע. אך לא די ברקע: ב-2006 הקימה לעצמה הרכב ליווי בשם הג'אמה, שכלל בין היתר את רועי שפילמן על כלי הקשה, ערן פינק על התופים, איל מטרי (לשעבר אוטוביאנקי) על הבאס, עמית אלקלעי על הפסנתר, ינון פרץ (מתהילת קיובאן בי) על החצוצרה, עמרי אברמוב על הסקסופון ומאיה ברמן, בעצמה זמרת ליווי מנוסה ומבוקשת שעשתה מסלול דומה. ההרכב הקליט דמו שכלל את השירים "לפתוח עינים", "רגעים" ו"רחוק".

הקהל שליווה אותה בהופעות במועדוני העיר ודאי הופתע לראותה נבחנת - ומצליחה כמובן - להכנס לנבחרת של "כוכב נולד 5" ב-2007, לצד כשרונות אינדי אחרים כגון מיקה הרי ומרינה מקסימיליאן בלומין. בעונה זו ניתן היה להאזין לה מזליפה את ניצוצות הFאנק שלה לתוך קלאסיקות ישראליות כגון "אמור שלום" של שוקולד מנטה מסטיק, "שיר החליל" של אסתר עופרים (עם מרים טוקאן) ו"גידי" של שרון ליפשיץ. ב-2009 תרמה קולות באלבום השני של גסטהאוס. אך עם זאת, בתחילת העשור השני העתיקה גולד את מרכז פעילותה אל ברוקלין.

תחת מיתוג חדש (AG) וסגנון שהוגדר על ידה כ-Urban Afro-pop, החליפה הופעות בלבונטין בהופעות בפסטיבלי ג'אז של הבלו נוט, טולסה ו-CMJ. ב-2015 החלה לעבוד על מיני האלבום 'Rollin, שכלל שיתופי פעולה עם אמנים אחרים. כך למשל שיר הנושא, שהיה הסינגל הראשון שיצא מתוכו, אשר הוקלט יחד עם Lucille Crew. צופי הטלויזיה יכלו לזהות את קולה מפציע גם בפרסומת שהקליטה למותג Fuze Tea.
 

דיסקוגרפיה