בוסה

[ פופ - 2008 ]

ביוגרפיה

צמדים ותיקים בזמר הישראלי יש בשפע - העופרים, הדודאים, צמד רעים, הדצים ואחינועם ניני וגילי דור למשל. אך מה עם העולם האלטרנטיבי? האם יכולים אנו להתגאות בצמד שהחל במסעו בצותא מקדמת דנא ועדיין נמצא יחד בעת החדשה ויתרה מכך - בכל גלגול וגלגול מחליף צבעים וסגנונות כזיקית? יש לנו צמד מועמדות: יעל קראוס ונעה גולנסקי.

השתיים שיתפו פעולה בפרוייקט ה-Fאנק הא-קפלי של ניר יניב Funkapella, דרך הופעות אורח בגירסא הישראלית של Charming Hostess (מיסודה של הזמרת הניו-יורקית היהודיה ג'וליה אייזנברג) האתני-נסיוני, עבור בדאנס-סליז-היפ הופ של נערות הליווי (עם גיא שמי) וכלה בוינטג'-ארט-רוק הורסטילי של פאניק אנסמבל.

הכשלון של נערות הליווי לא ריפה את ידיהן: ב-2008, בהשפעת הצלחות בינלאומיות כגון Nouvelle Vague, חברו למיכאל פרוסט, באסיסט עסוק שעבד עם אמנים כגון דנה ברגר, מטרופולין, אריק איינשטיין, ריטה ומוקי ויחדיו הקימו את בוּסה, הרכב שתירגם קלאסיקות ישראליות לבוסה-נובית חושנית ועדינה. בין היצירות המתורגמות שזכו לטיפול מסור בידיהם של השלושה ניתן למצוא את "דברים שרציתי לומר " (פוליקר), "משאלה" (בעז שרעבי), "כלניות" (שושנה דמרי), "מנועים  שקטים" (אסף אמדורסקי) ועוד.

שירה

יעל   קראוס

שירה

נועה   גולנדסקי

שירה, באס

מיכאל   פרוסט

דיסקוגרפיה

דברים שרציתי לומר

רשימת שירים