גרונדיק קסיינסקי

[ אקספרימנטלי ]

ביוגרפיה

נדמה שיש תחרות סמויה בין האמנים המולטי-טאלנטים יוצאי חבר העמים שעלו ארצה, מי מהם הוא העסוק ביותר. מועמדים פוטנציאליים: ואדים גוסיס, איגור קרוטוגולוב, אנטון וייס, סטפן פרידמן. אליהם מצטרפים הצמד גרונדיק  + סלאבה, שלא מפסיקים לייצר עוד ועוד מוסיקה לאלבומים, סרטים, קטעי מחול, מיצגים, אינסטלציות אמנותיות וכל דבר שזז הדורש ליווי מוסיקלי. כל אלה גם יחד שיתפו פעולה בהרכב המאלתר Crossfishes.

לקסיינסקי פעילות ענפה ואינסופית עם השותף הותיק סלאבה מאז 1995, פעילות המוצאת ביטוי בעשרות הוצאות במרוצת הזמן, רק חלקם בלייבלים ישראלים ולא כולם ממומשים במציאות (קיימים רק ברשת בצורת קבצים). משהתחתן נפרדו קצת דרכיהם כאשר קסיינסקי נותר בלונדון ואילו סלאבה חזר לארץ. הפעילות שלהם נמשכה באופן בין-יבשתי דרך האינטרנט אך זה לא מנע ממנו להמשיך ליצור מוסיקה בעצמו, רובה ככולה נותרה בתחום בו הקליט עם סלאבה - אוונגארד נסיוני ומאולתר שנע בין הנויז לאמביינט. אלבום הבכורה הרשמי, Light and Roundchair, ראה אור ב-2006 בלייבל Creative Sources. באותה שנה יצא על גבי תקליטור גם הופעת סולו אלתורית על טהרת פידבקים על סינתסייזר, שנערכה בסוף דצמבר 2005.

ב-2007 יצא בתופת פרופט אלבומו השני, Floating Point, שהציג שלושה קטעים שהלחין עבור יצירות מחול (Floating Point - Forest ו-A Little By The Sea עבור CAVEnsemble ותנשמת עבור דגנית שמי). בהמשך של אותה שנה, פגש בלונדון את ג'ק רייט, מוסיקאי עמו הופיע בעבר בניו-יורק ושהיה בעיצומו של מסע הופעות אירופאי. המפגש המחודש הוליד סשן חדש שהוקלט ושוחרר בלייבל הרשת desetxo ב-2008 תחת השם Chinese Nightingale. בין לבין, הלחין ועבד עם רשימה ארוכה של אמנים, ביניהם ויקטוריה חנה, נורי יעקובי, גרגורי ריינולדס, אלבן ביילי, בוני ג'ונס, קאן קצורה, חימנה גרניקה, אנדרו לאפקאס, פרנק לונדון, עפרי כנעני, הגר גורן ועוד.

דיסקוגרפיה

Chinese Nightingale / First Meeting

רשימת שירים