דיויד בלאו

[ רוק ]

ביוגרפיה

דיויד בלאו, יליד אוסטרליה, ניגן בנעוריו בלהקת כדרלעומר הרעננית (בסביבות 1998), יחד עם יונתן בירנבאום על הגיטרה, עומר קנמון על הבאס ואורי ליבנה מאחורי התופים. הלהקה שרדה שנתיים לערך, בהן הופיעה פעמיים (בבית הנוער ברעננה עם להקת מטאל מנזוברנזן, מאוחר יותר Tears of Israfel, והופעה נוספת במועדון הדיסטורשן בחולון). בשני השירים של הלהקה הנמצאים בדף הבית של עומר קנמון באתר הבמה החדשה מעורב בלאו: הוא הלחין את "שתי נעלים שמאליות" וכתב את המילים ל-"Parasite" (יחד עם קנמון).

לאחר פירוק הלהקה, כתב מספר שירים בשיתוף עם אלי פיקובר לפרוייקט בשם Ed (ראשי תיבות של אלי ודיויד). באפריל 2005 שונה אופי הפרוייקט, ועתה הפך ללהקה לכל דבר וענין. אליו הצטרפו זואי פולנסקי (שירה, גיטרה), גיא שכטר (קרוזנשטרן ופארוחודסופרדרייב) על התופים ויונתן בירנבאום שב לשתף פעולה, הפעם על הבאס. ההרכב החל להופיע במועדונים קטנים בתל-אביב, כולל בפסטיבל פית/קית השני, לייבל שיוציא בהמשך את חומרי הלהקה. עד סוף השנה, פרשה זואי מן ההרכב והצטרפה ל-Ex Lion Tamer, לא לפני שהספיקה להקליט עם Ed דמו ראשון. הדמו, הכולל ארבעה שירים, יצא ב-2006. את מקומה תפסה תמר אפק (לשעבר The Homesicks).

בנוסף לדמו של ההרכב, יצא בפברואר 2006 בפית/קית גם אי.פי ראשון של חומרים אישיים שלו. השירים, בעלי גוון אקוסטי, הוקלטו בביתו של דיויד. השיר Time is Time to Waste אף נכלל באוסף השני של הלייבל. כמו-כן התארח בהופעות ובהקלטות אי.פי הבכורה של שני קדר (שעיצבה את עטיפת האי.פי של Ed).

ב-2007 התפרקה Ed סופית וחבריה נפוצו לכל עבר. ב-2008 כולם חזרו אל הבמות מכיוונים שונים: שניים מחבריה - תמר אפק וגיא שכטר - הקימו את קרוסלה. בירנבאום הצטרף ללהקת הליווי של Endof (הוא גבי בן משה. הלהקה לכשעצמה קיבלה שם נפרד - The Big Whoop). בלאו לא נותר מאחור: תחילה פעל עם בירנבאום ועם דקל דביר (מתופף Famous People המנוחה) תחת השם LeChuck, ומאוחר יותר אותה שנה איחד סביבו את ניתאי גבירץ (אקס ניתקס), אדם קומן (מתהילת המיותרים) ואיתמר לוי (מתופף בגאז') עבור להקתו החדשה, Blau & the Good Band.

דיסקוגרפיה