הג'וניז

[ רוק 1994 - 1989 ]

ביוגרפיה

הג'וניז (The Johnnies)  הוקמו בשלהי 1989 והיו בתקופתם בין ההרכבים הבודדים שביצעו חומרים מקוריים באנגלית. הליין-אפ המקורי כלל את גיא דימט (שירה ובס), בועז רימר (גיטרה) ועמית רכבי (תופים). אליהם הצטרף מורן זמיר (גיטרה) ותקופה קצרה גם עמיחי שלו. מורן זמיר נהג להופיע חבוש באזניות ממ"סניקים ובחדר אחר, מפאת הרעש.

הופעת הבכורה של ההרכב נערכה במסיבה פרטית. את אותה הופעה, אגב, חיממו חתולים בצנרת עם אביב גפן הצעיר. בעת פסטיבל ערד, הופיעו הג'וניז ברחוב סמוך כאשר הם מחוברים לחשמל של דוכן מפעל הפיס. הופעה נוספת קיימו בתחתוניהם ברחבת סינמטק תל-אביב בעת אירוע הגאווה. הם גם זכו לקיים את הופעות הסגירה של הפינגווין ושל פאב האוזן השלישית בבית מעריב.

מורן זמיר פרש לחיי מדבר וההרכב כולו פירק את החבילה ב-1991. רימר ורכבי המשיכו להרכב חדש - המושלות בכיפה, ששרד שנתיים והקליט שיר בודד. ב-1994 שבו הג'וניז לפעילות, כאשר מההרכב המקורי נותרו דימט ורימר. השלימו את הליין-אפ נח שלו (באסיסט המושלות בכיפה) וסיון זמיר (תופים, אחיו של מורן). הרכב זה הפיק קלטת מחומרים ארעיים מתוך חזרות בשם The Johnnies Rehearsals, שהופצה בזמנו באזן השלישית. עם זאת, לא הבשיל לכדי משהו נוסף וב-1994 גם התפרק סופית. לימים הפך  גיא דימט לאנימטור נודע בעולם, נח שלו לפוסק לענייני זכויות יוצרים, סיון זמיר הפך לסטארט-אפיסט (ובשלב מסויים תופף עבור די סמייל של עמיחי שלו) ובועז רימר ניהל את אתר "הבמה חדשה". 

שירה, באס

גיא   דימט

גיטרה

בועז   רימר

גיטרה

מורן   זמיר

באס

נח   שלו

תופים

סיון   זמיר

תופים

עמית   רכבי

דיסקוגרפיה