התפוחים

[ אלקטרוני - 2003 ]

ביוגרפיה

מה קורה כאשר שני פטיפוניסטים סבורים שהופעה חיה על גבי שני שולחנות לא מספיק חיה? מכתרים עצמם בשביעיית נגנים המורכבת מבראס סקשן אימתני המעניקה תוספת Fאנק ג'אזיסטית לסימפולים ולסקראצ'ים והופכים לאחת הלהקות המובילות בתחום בישראל.

הפתרון המוצלח של עופר טל ואורי ורטהיים (אקא סקולמאסטר ומיקסמאנסטר) נבע מהצמד אותו הקימו ב-2002, רדיוטריפ. הימים ימי הלייבל בומבאקלאט, מראשוני התומכים בשילובי אלקטרו, דאב, Fאנק ורוטס בישראל. צחי בר, מאושיות הלייבל וחבר בעצמו בהרכב אלקטרו דאב בשם תת מודאב, פרש את חסותו על הלהקה ושילב קטע שלהם באוסף Nu Funk לונדוני שגרר תגובות אוהדות עליהם ואותם לטור מוצלח באי הבריטי, שם התארחו בתכנית הFאנק סול של צ'ארלס קרייג ב-BBC 6. בעוד את רדיוטריפ הותירו לעצמם עבור נסיונות אבסטרקטים, בתפוחים השקיעו בהרכב במה לריקודים. הם גייסו מוסיקאים מכמה אנסמבלים מרובי נגנים כגון שביעיה חיפאית (ירון סמייט ויוני הלוי), אנסמבל 105 (שי רן), חברי זונזי ארתור קרסנובייב ואולג ניימן, קולולוש (ירון אוזנה) ועוד.

אלבום הבכורה "מיץ" יצא בבומבאקלאט ב-2003. לאחר צאתו, עזבו נועם דורמבוס וירון סמייט את התפוחים ובמקומם הצטרף יובל טבצ'ניק על סקסופון בריטון. מאז ועד היום, כולל ההרכב 9 נגנים. בהרכב זה הוקלט האלבום השני !Attention (ב-2005). ב-2006 זכו לכתף מצד הלייבל האנגלי Freestyle Records שפירסם 7" ויניל של הסינגל Attention וכעבור שנה 7" נוסף של הסינגל Killing in the name of (כן כן, גירסא ללהיט של רייג' אגיינסט דה מאשין). התקליטון היה לסינגל הנמכר ביותר בלייבל, נמכר ביותר מ-2000 עותקים בפחות מחודש והפך ללהיט בקרב די.ג'יים בעולם. ב-2008 הקליטו את אלבומם השלישי Buzzin' About.

ב-2009, בעקבות הצלחת הכיסוי הפאנקי של Killing, החליטו התפוחים לפאנק גם את הלהיט המיתולוגי The Power של סנאפ, אשר אף הוא יצא על גבי ויניל.

חצוצרה

ארתור   קרוסנובייב

טרומבון

ירון   אוזנה

סקסופון

ירון   סמייט

סקסופון

נועם   דורמבוס

סקסופון

אולג   ניימן

תופים

יוני   הלוי

תופים

שי   רן

סקסופון

יובל   טבצ'ניק

פטיפון

ארז   טודרס

תכנות

עופר   טל

תכנות

אורי   ורטהיים

דיסקוגרפיה