וולקן

[ היפ הופ / ראפ ]

ביוגרפיה

לכו תתעסקו עם ראפר בעל מבנה גוף בריא, זעם בקרביים, לוק עצבני ומבטא רוסי כבד. סצינת ההיפ-הופ הישראלית שצמחה מחוץ למשפחת תאקט קיבלה חיזוק ממספר עולים מחבר העמים. חבורה ירושלמית כזו - מחתרתית וניהיליסטית - פעלה בירושלים תחת השם באנג לה דת'. לאחר שנים ספורות של הופעות במרתפים ומקלטים בבירה ואפילו הופעה בתכנית "דיבור צפוף" של רוי אדרי, התפרקה החבורה ללא חומר רשמי אך עם ותק ונסיון בסצינה המקומית.

חברי ההרכב התפזרו לכיוונים שונים: MC קלין הקים את Sadyle, מארקי Fאנק שיתף פעולה עם רוקי בי ואילו וולקן החליט ללכת סולו. החיים בישראל מבעד לעיניו של עולה חדש עומדים במרכז אלבום הבכורה שלו, "מהלך ראשון", שיצא בראשית 2007 בלייבל "המשולש" ובשיתוף MC דאו. לצד שירי תוכחה על החברה ועל כל הרע בה כשחיתות, פשע ודקדנטיות ("נמאס", "העלייה"), לא נבצר מקומם של שירי הזימה ההיפ-הופים בנוסח עדות ה-G-Funk ("לאט לאט", בשני רמיקסים שונים).

ב-2008 הקליט וולקן שיר עם ארקדי וסימה לוי דוכין במסגרת פרוייקט המוסיקה של חברת סלקום, tarbut.ru. ב-2010 ראה אור ברשת האלבום השני של פלד ואורטגה, "משלוח מיוחד", בו התארח בשיר "לא חייב לכם שיט".

ראפ

זורה   קרטבלישוילי

דיסקוגרפיה