ועדת קישוט

[ Pאנק רוק / הארדקור 2005 - 2002 ]

ביוגרפיה

ב-2002 החלו לצוץ כתובות גרפיטי ברחבי תל-אביב המתריאות על קישוטים קרובים העתידים להתרחש על העיר. "נקשט לכם ת'צורה", רוסס ברחוב קינג ג'ורג'. גם ציורים של עטלפים, בלונים וכלי נגינה בורוד זוהר נראו ברחובות ובעיקר בכיכר דיזנגוף. היתה זו הצהרת הכוונות של להקת ההארד-קור פאנק ה(כמעט) נשית הראשונה בארץ, ועדת קישוט.

ג'קי לוי (שירה), פלג חלפין (גיטרה), עלמה כהן (באס) חיפשו מתופפת להשלים ליין-אפ נשי למהדרין, אך לאחר כמה נסיונות, "הסתפקו" בחבר כיתתה של פלג, נדב לוזיה. הן כתבו שירים פמיניסטיים קצרים, מהירים ודביליים במפגיע על הרגלים נשיים ("לא אנחנו לא בוכות כל לילה לכרית / אנחנו לא כותבות שירה יפה ואצילית / אנחנו לא רוצות להראות כמו סנדי בר / במדור הרכילות זה יראה די מוזר" וגם "כמה שחשבתם שזה לא דבר נאות / אנחנו מחרבנות מגרבצות ומפליצות / יש לנו ביצים ואפילו מחשבות /למרות שבשבילכם זה לא הולך עם נקבות" מתוך "ציצים"), בנות בהופעות פאנק ("אתן כל כך יפות כל כך חסרות תעסוקה / איפה האדרנלין? איפה השמחה? / יושבות בצד בלי חיוך על הפנים / יושבות בצד עם היד בתחתונים" מתוך "בובה של הארדקור"), על סטריאוטיפים שוביניסטים ("הגיל של בחורה לא מעיד על אישיות/ יש לי חכמה, אינטואיציה ואחריות! / יודעת מה יש לי ומה אני שווה/ אז אל תגידו שאני לא מבינה" מתוך "לא מבינה") ועל הפריפריות המשעממות ("חיפה וירושלים - עליות וירידות / אנחנו משתינות על הפנים של הקריות / כפר סבא? אולי בצחוק / מה יש לי לחפש כל כך רחוק" מתוך "הארדקור תל-אביב").

עלמה וג'קי הגו את רעיון הלהקה ופגשו את פלג בהופעה של דיר יאסין. עפ"י פלג, השם של הלהקה נבחר משום ש"ג'קי הוציאה לפני שנה פלאייר בסלון מזל, שמתאר את הבנות שבאות להופעות ועומדות בצד כועדת קישוט". ההופעות של הלהקה התאפיינו בשפע קישוטים, נצנצים, קונפטי וכו'. שירתה של ג'קי תוארה כ"כאילו מצמידים לה אקדח לראש במכירת חיסול של קסטרו". 11 שירים הוקלטו ויצאו באלבום היחידי של הלהקה, "זול אך אלגנטי", שראה אור ב-2004 בלייבל בושת רקורדס. האלבום הוקלט במפ"ח (מרכז פעילות חברתי ביפו, הכולל אולפן הקלטות). תוך זמן קצר נמכרו כל העותקים שהודפסו, כך שמאז 2005, הודפסו עוד שלוש מהדורות מחודשות, אליהן צורפו 5 שירים בהופעה חיה בגרמניה.

במשך השנתיים חרשו את מועדוני תל-אביב, הספיקו להחליף מספר מתופפים ואף ערכו מסע הופעות באירופה (גרמניה, אוסטריה והולנד) כשבשיאו, הופיעו בפסטיבל Flufffest בצ'כיה, המרכז להקות פאנק צעירות מכל רחבי אירופה. ב-2005 הלהקה הקפיאה את פעילותה ובעצם חדלה מלהתקיים.

שירה

ג'קי   לוי

גיטרה

פלג   חלפין

באס

עלמה   כהן אלורו

תופים

נדב   לוזיה

דיסקוגרפיה

מקשטים את אירופה

רשימת שירים