זאקא

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

עם שוך הסערה לאחר התפרקות איפה הילד ובעוד חמי רודנר פונה לעבר בלדות ולעשיה טלויזיונית (ובכל אופן לא נעלם ממכ"מ המיינסטרים), לקח אסף שריג צעד אחורה להתרכז בפרוייקטים אלטרנטיביים משהו. בראש ובראשונה, הקליט שני אלבומים עם הווקי טוקיז. כמו-כן, הפיק את אלבומי הבכורה של אלג'יר ושל יובל גורביץ', הלחין לאיגי וקסמן, ניגן עם מאיר אריאל ועוד. לאחר צאת האלבום השני של הטוקיז, The Stupid Years (ב-2004), חבר לאריאל פלג (אף הוא חבר בווקי טוקיז) ולשמיר מנשה (מנסל), שהקימו את זק"א (על שם אירגון הקודש ומפני הגופות "זיהוי קורבנות אסון"???), הרכב אינדי-רוק שמיקד את פעולתו בפאב גרביצקי בגבעת ברנר, ששריג הוא אחד ממנהליו.

זק"א הופיעו גם בתל-אביב, בעיקר חברו לחברי הלייבל פית/קית והשתתפו במספר ערבים שהלייבל ניהל. בסוף 2005 יצא אוסף גרביצקי הראשון ("דיסקו נקי 1") ובו קטע שלהם בשם By The Widow. האוסף עצמו הוקלט בצורה לואו-פיית במפגיע ולא באיכות מרשימה. רושם איכותי יותר ניתן היה למצוא באוסף פית/קית השני (2006), בו נכלל קטע אחר שלהם בשם Hobly Bobly. באותה שנה הצטרפה ללהקה ג'קי זבורוב כסולנית (לשעבר Skin Clock).

ב-2007 השיקו את אלבום הבכורה Half of Best Hits 2 בלייבל פית/קית, שכלל את שני השירים הנ"ל. מלבד שלושת חברי הלהקה, השתתפו בהקלטות בין היתר יובל גורביץ' וריקי בן דוד (לשעבר Evil Speakers). חברי הלהקה העידו כי "עלות האלבום הסתכמה ב300 ש"ח. אולי 400" וכן ש"הדיסק הזה הוקלט על ידי אנשים שלא יודעים להקליט ומוקסס על ידי אנשים שלא יודעים למקסס".

שירה

ג'קי   זבורוב

שירה, באס

אסף   שריג

גיטרה

אריאל   פלג

שירה, תופים

שמיר   מנשה

דיסקוגרפיה