יום שני האחרון של אוקטובר

[ רוק - 2006 ]

ביוגרפיה

יותר מדי זמן עבר מאז שהישוו להקה ירושלמית צעירה לנושאי המגבעת. לשם השוואה כזו נדרשת להקה חדשה ותוססת, רוק בוסרי אך מהודק בבוסריותו, גיטרות מובחנות ובעלות נוכחות שונה, טקסטים חריפים (ובעברית!) שעוצמתם כאגרוף בבטן ולא נשכח - שם לא ברור ללהקה. מאז שנות 2000, נדמה שרוב הלהקות הירושלמיות מתעלות עצמן לתחומי המחייה שמסביב לאינדי רוק הבועט השפוי והמתוסבך בו זמנית - הרבה מטאל, הרבה Fאנק, גם ג'אז ואלקטרוניקה על שלל סוגיה. ואז הגיע יום שני האחרון של אוקטובר...ובאותו תאריך הוקמה הלהקה הנקראת על שמו.

על המיקרופון מופקד ישי גרוס, בוגר בי"ס בצלאל לאמנות ולשעבר סולן וגיטריסט הרכב Pאנק זניח בשם טואר ניקולה, שפעל בין 2000-2002 (וכלל בין היתר את הבסיסט הראל שרייבר, שניה לפני שעטה על עצמו את מסכת Mule Driver והקים את אק דאק). לצידו התייצבה הגיטרה המובילה של יפעה נאור, סטודנטית האקדמיה למוסיקה רובין ובוגרת להקה ירושלמית אחרת בשם "להקת חימום", שאף היא לא פרצה את תחום האנונימיות. את הליין אפ השלימו אייל לויט על הבאס ויואב מלול על התופים, שהוחלף אחרי שנה באודי שמש.

אמנם רוב ההופעות התרכזו בבירה, אך הרושם שהותירו כמה מן השירים ששחררו לרשת כגון "יופי" ו"דצמבר" נקלטו היטב אצל אזנים תל-אביביות, כך שכבר לאחר שנת פעילות אחת מצאו עצמם תורמים שעה של סשן חי ברדיו קול הקמפוס. אלבום הבכורה "יופי" יצא במרץ 2010 בלייבל נענע. בהמשך השנה נטלו חלק בפרוייקט סינסתזיה האמנותי, בו ביצעו קטע שהלחין אסף נוי בשם "Stereos".

שירה, גיטרה

ישי   גרוס

גיטרה

יפעה   נאור

באס

אייל   לויט

תופים

אודי   שמש

דיסקוגרפיה