יונתן לויטל

[ אקספרימנטלי ]

ביוגרפיה

משלח ידם העיקרי של יהודי הגולה הפשוטים בתקופה הפיאודלית היה "רוכלות זעירה". בהשאלה, אפשר להגדיר את מרחב המחיה של יונתן לויטל כאלטרנטיבה זעירה. אלבומים בהפקה עצמית המפורסמים בלייבל רשת חינמי, הופעות במקומות קטנטנים בדרום תל-אביב (כפוסטה למשל) וליווי מוסיקלי עבור אמני אלטרנטיבה אחרים שעולם זה יאה להם באותה מידה.

ההוצאה הראשונה בה נטל חלק היה אמנם אלבום בשם חלק (2002). אלבום זה היה בין הראשונים שיצא בלייבל הרשת בירדסונג שהקים עם גיל לביא, שעמו הקליט את האלבום. כעבור שלוש שנים הקליט בביתו אלבום סולו בשם "Yonatan Levital...And Moneky", שיישר קו עם נסיונות אקפסרימנטלים ביתיים אחרים בלייבל באותה תקופה (צ'רלי קצ'רלי של ניר מטרסו, Her Higness ועוד). האלבום הציג 12 קטעים אינסטרומנטליים שנאגרו במרוצת השנים, קטעים המורכבים מ"כל דבר שמפיק צלילים".

עם הזמן, הפך לויטל לנגן מבוקש אצל אמני אינדי אחרים. כבאסיסט וכגיטריסט ניגן עם שחר אבן צור (ומוניקה סקס), מירי אלוני, רני שחר, חבורת הכח הנשי העולה של נעם נבו, תמר קפסוטו ושירלי קונס ועם שלושת חברי שישה נגנים שמחים בנפרד - טליה אליאב, יהוא ירון ומיכל לוטן. בשיאו, ליווה אף את יהודה פוליקר.

ב-2008 הקים את ההרכב או, לין (עם דניאל ספיר על הבאס ושירה ועמית סילברמן על התופים) וכעבור שנה הפך לחבר קבע בפאניק אנסמבל (במקומו של יהוא ירון). 

דיסקוגרפיה