מארש דונדורמה

[ פופ - 2005 ]

ביוגרפיה

משהו מוזר קרה ב-2005 ברחובות תל-אביב. יכלתם לשבת בבית קפה בנחלת בנימין וללא שום אזהרה מוקדמת, למצוא עצמכם מוקפים בתריסר ויותר נגנים צועדים בסך, נושפים ומכים במלוא העוז, ואפילו לא דורשים תמורה על ההופעה. רק להיות שמח. אלו הם חברי מארש דונדורמה, היא תזמורת המצעדים הראשונה בישראל.

הרעיון להקים תזמורת מצעדים נהגה במוחו של דותן יוגב. הוא סיפר שנחשף ללהקה כזו בעת שישב באחד הפאבים בניו-יורק ולהקה בשם 'The Hungry March Band' המונה 20 נגנים נכנסו קצת להרעיש. נפעם מהרעיון, הצטרף אליהם דותן לארבעה חודשים של הופעות. לאחריהם בילה בטורקיה וחשב על הרעיון לייסד וריאציה מקומית ללהקה ההיא. בטורקיה, הסביר, יש חבל ארץ הנקרא מארש ודונדורמה בטורקית זה גלידה מאד מפורסמת שכל ילד טורקי מכיר ואוהב. הדמיון הצלילי בין מארש למארץ', צעידה, הצטלצל יפה באוזן והשם אומץ כשם הלהקה.

נסיונות הגיוס ללהקה לא היו קלים. בתחילה הסכימו שבעה נגנים ובשיטת "חבר מביא חבר" גדלו והתרחבו עד כדי 14 חברים. הלהקה לא בחלה בהופעות מתוכננות במועדונים (למשל במבצר שוני ובמועדון המעבדה בירושלים) אלא הופיעה אקראית במדרחובים ואירועים המוניים ללא הודעה מראש, מנצלים עד תום את העובדה שאינם זקוקים למערכות הגברה וחשמל.

במהלך 2005 נדחסו לאולפן ערוץ 10 כאשר התארחו בתכנית "לונדון את קירשנבאום". צמד המנחים עצמו נלווה אליהם בתיפוף. הלהקה עבדה במהלך השנה על אלבום בכורה, שאולי ייצא ב-2006. קטעים מארבעה שירים - Disco Bhangra, Con Amigos, St. James וחדרה מציגים את הקשת המוסיקלית הרחבה של ההרכב, ממקצבים לטיניים ועד תזמורים ים-תיכוניים. בלהקה חברים מוסיקאים מנוסים כגון אבירן בן נאים (שביעיה חיפאית, הפעם על חצוצרה ולא על פסנתר, הכלי המקורי שלו), יאיר זלצמן (Detriment), ארנון דה-בוטון (Chamber), נעה סגל (Vietnam Vets), טל גור (חם ומחמם), עדיאל גולדמן (The Fans) ועוד.

חצוצרה

אריאל   פרנס

חצוצרה

אלי   פרמינגר

חצוצרה

עידן   רוה

חצוצרה

אבירן   בן נאים

כלי הקשה

יאיר   זלצמן

כלי הקשה

עדיאל   גולדמן

כלי הקשה

נעה   סגל

כלי הקשה

דותן   יוגב

טרומבון

לואיזה   סולומון

טרומבון

ארנון   דה בוטון

טובה

אודי   רז

סקסופון

גל   דהן

סקסופון

דני   לייבוביץ'

סקסופון

יעקב   גורנשטיין

סקסופון

אנטון   פלקו

דיסקוגרפיה

מארש דונדורמה

רשימת שירים