מונוטוניקס

[ רוק 2011 - 2004 ]

ביוגרפיה

המונוטוניקס הפציעו ב-2004 כאשר סינגל בודד בשם Lucky One יצא בלייבל פאסט. הדעת נותנת כי לפנינו פרוייקט צד זניח וחד פעמי של מונו אדיקטד אסיד מן (אחרי הכל, שלושת חברי מאא"מ הקליטו את הסינגל הנ"ל), אולם כעבור שנה התברר כי המלך מת, יחי המלך. מאא"מ הפכה למנוטוניקס.

בסוף 2005 חזרו המונוטוניקס לבמות תל-אביב עם קפיצות קלות לפאב "גרביצקי" בגבעת ברנר ופצחו בהרעשה כבדה כפי שרק עמי שלו יודע. הלהקה ניצלה עד תום את האפשרויות שהעיר פרסה בפניה - ממועדונים כפטיפון והייניקן ועד הלופטים הכי מכוערים ומלוכלכים בדרום העיר, כל מקום זכה בתורו לתצוגת התכלית האגרסיבית שלהם. את מקומו של ליאור מיכל החליף יונתן גת (לשעבר פאנקייק). ההופעה עצמה הורכבה משירים מקוריים של הלהקה, שירים של להקת האם מאא"מ וגרסאות כיסוי ללהקות פאנק. השלישיה נודעה בהופעות אנרגטיות ותזזיתיות, במיוחד אמורים הדברים כלפי שלו, שנהג להמרח על הרצפה, לזרוק את המיקרופון קדימה ולזנק עליו תוך גלגולים ופליק-פלאקים וכמובן להכנס בקהל במלוא עוזו. שמעוני מצידו ויתר על כסא המתופף ואת ההופעות בילה על שתי רגליו. במרץ 2006 יצא אי.פי ראשון (Monotonix EP) בעל ארבעה שירים בלייבל פאסט, שגת ושלו היו ממנהליו.

כמפיק מוסיקלי לאלבום הבא, כיוונו המונוטוניקס גבוה וייבאו ארצה את קריימר (שעבד בין היתר  עם ween, הבאטהול סרפרז, סופיאן סטיבנס, יו לה טנגו, רוברט וויאט ועוד). הם הופיעו בהופעה משותפת ומיוחדת במועדון הפטיפון בינואר ב-2007. לאחריה, יצאו לטור אמריקני ארוך. המבקר המוסיקלי של הסיאטל וויקלי כינה אותם "ההופעה שהכי הדביקה אותי לרצפה מאז פוגאזי, Unwound ו-Les Savy Fav".

באפריל אותה שנה יצא האלבום המלא. לאחר צאתו, ערכה הלהקה טור אינטנסיבי נוסף באירופה ובארה"ב (כאשר ב-23/09/2007 הם עורכים בהולנד שש הופעות באותו יום!). דוקא בתקופת שגשוג זאת, נטש שמעוני את הכסא לטובת אמנים אחרים ואת מקומו אייש חגי פרשטמן. בראשית 2008 ציין All Music Guide, התנ"ך המוסיקלי של הרשת, את הלהקה ברשימת חמש הלהקות הטובות ביותר לצפות להן בשנה החדשה. הביסוס הבינלאומי הושלם עם הוצאת Body Language EP בלייבל Drag City (הכולל שישה משמונת השירים מאלבום הבכורה בהפקתו המוסיקלית של טום גרין) ו-Ride כספליט סינגל 7" עם RTX בלייבל Volcom, שראה אור ב-500 עותקים בלבד.

שיתוף הפעולה עם Drag City הניב עוד שני אלבומים: Where Were You when It Happened ב-2009 (עליו כתבו בביקורת באתר פיצ'פורק שהוא מקשר את הפרה-פאנק בלוז של הסטוג'ס עם הגראנג' של מאדהאני!) - שנה בה חיממה הלהקה את ההופעה של דינוזאור ג'וניור ופיית' נו מור בישראל - ו-Not Yet ב-2011. אך היה זה YET בהחלט, האלבום האחרון של השלישיה.

שירה, גיטרה

עמי   שלו

שירה, באס

ליאור   מיכל

גיטרה

יונתן   גת

תופים

רן   שמעוני

תופים

חגי   פרשטמן

דיסקוגרפיה

Where Were You When It Happened

רשימת שירים