מצ'ומרה

[ ג'אז ובלוז 2006 - 2001 ]

ביוגרפיה

להקת מצ'ומרה נוסדה לראשונה בשנת 1996 על ידי דודו חמד בבירת הנגב באר שבע. 'לראשונה' מכיוון שגלגולה הראשון של הלהקה לא החזיק מעמד זמן רב. רק לאחר מספר שנים, בסביבות 2001, התגבש הרכב רציני, שכלל בין השאר את חמד, יוסי שטרית (קלידן במצ'ומרה דאז וכיום סולן, גיטריסט ומנהיג להקת Side) וכמובן את סימן ההיכר של הלהקה – ה-Brass Section האימתני. חטיבת כלי הנשיפה הענפה של הלהקה כללה את איתי וייסמן (סקסופון סופרן, סקסופון טנור), בוריס בונד (חצוצרה), חנן גפטר (חצוצרה, קרן יער) ומעיין ספירר (סקסופון אלט ולימים זוגתו של דודו חמד). השם מצ'ומרה, אגב, הוא חסר כל משמעות.

לאחר זכייה במקום השני בתחרות הכישרונות הבאר שבעית, נוצל הפרס הכספי לתחילתן של ההקלטות של מה שעתיד היה לצאת כאלבום הבכורה של מצ'ומרה – 'בדרך לאהוב'. הלהקה הקליטה את אלבומה באולפן 'הרצל 27' בבעלות דודו חמד ויוסי שטרית (אשר לימים נרכש על ידי איתמר אבוחצירא וכיום נקרא 'פידבק'), כאשר מרבית החומרים באלבום נכתבו על ידי חמד (למעט 'האיש המת', שנכתב ומושר על ידי שטרית), עם מעט עזרה מדרור "שוקו" פאר הבסיסט ומישל זריהן הטכנאי. האלבום הופק מוזיקלית על ידי דויד פרץ. בהקלטות ניגנו גם דרור שוקו פאר (בס) ואייל סורוקין (תופים), שלאחר מכן, בהופעות, הוחלפו על ידי אור שמש וטל כהן.

בתחילה, נכנסו למיזם שנקרא 'מצ'ומרה' מספר משקיעים חיצוניים, אך עם הזמן המשקיעים עזבו ומההבטחות לא נותר דבר ואילו חברי הלהקה נשארו עם הרבה חובות. כאן נכנסו לתמונה איתמר אבוחצירא ואשר בן ישי ולמעשה הוציאו לאור את האלבום בעצמם ב-2004. מהאלבום יצאו מספר סינגלים, ביניהם שיר הנושא, 'הרצל 27' – שיר הלל ללהקת מצ'ומרה, 'חלומות שמתנפצים', 'גבוה', 'ברדוגו' ו'חלום' – דואט של חמד עם הזמרת הבאר שבעית רויטל זלצמן (לימים הזוכה בריאליטי 'גריז' על תפקיד סנדי במחזמר) שלו גם צולם קליפ בהפקת החבורה הבאר שבעית ב'פידבק'. באלבום גם ניתן למצוא שני קטעים אינסטרומנטליים שפותחים ומסיימים את האלבום ('פתיחה' ו'יום שחור') וכן את הרצועה הקומית 'שדות הפלא' – 13 שניות שכולן הומאז' לשמשון הידוע לשמצה מהצמד שמשון ויובב מהסיפור פינוקיו.

לאחר הוצאת האלבום הלהקה המשיכה לכתוב חומר חדש (אותו היה ניתן לשמוע ואף לראות לעתים באתר הלהקה המושקע), הופיעה בכל הארץ וצברה קהל. נרשמה גם השתתפות בתחרות 'רוק רימון' של בית הספר רימון (בה הגיעו לגמר). הופעתה האחרונה התקיימה במועדון ה'קולטורה' בינואר 2006. מאז, התאחדו הכוחות הגדולים של מצ'ומרה (דודו ויוסי) עם הכוחות הגדולים של בלו נויז טריו (איתמר אבוחצירא ושי זריהן) והקימו את מיזם העל Side ואת וירג'יניה (הרכב רוק אלקטרוני ישראלי שהוקם על ידי הפרונטמן דורון בר-און ומופק מוזיקלית על ידי שטרית). אגב, קצת פולקלור באר-שבעי - להקת הרוק המקומית צנזורה קראה לעצמה במקור "משהו חרא" כפראפראזה על שם הלהקה (לא ברצינות, שהרי הקליטו עם חברי מצ'ומרה את הדמו הראשון שלהם).

שירה, גיטרה

דודו   חמד

קלידים

יוסי   שטרית

סקסופון

מעיין   ספירר

סקסופון

אורן   בן אבי

סקסופון

איתי   וייסמן

חצוצרה

בוריס   בונד

חצוצרה

חנן   גפטר

באס

אור   שמש

תופים

טל   כהן

תופים

אייל   סורוקין

דיסקוגרפיה