נורוק

[ רוק - 2002 ]

ביוגרפיה

יסודותיה של להקת נורוק הונחו בשנת 1996 ע"י הסולן אמיר גבריאל בתקופת היותו תלמיד תיכון. עם הרכב נגנים מאולתר, הופיע במועדונים שונים, בבית ליסין ובפארק רעננה במסגרת חגיגות יום העצמאות. גבריאל פירק את הלהקה בעקבות גיוסו לצבא.

בצבא הכיר מתופף חדש וביחד החלו לגבש שוב את ההרכב, לו הם קראו "אמיר גבריאל והשותפים", אולם גם גלגול זה התפרק עקב חילוקי דעות מוסיקליים. בשנת 2003 הקים גבריאל את הלהקה בפעם השניה והפעם לקח אותה לכיוונים מקצועיים ורציניים יותר. לאחר חיפושים מאומצים מצא את הרכב הנגנים המתאים (תמיר ארז בגיטרה, אורן ברגמן בבאס וזאק בן מיכאל על התופים), גיבש את הקו המוסיקלי שינחה את הלהקה (רוק ישראלי מקורי, המאופיין בשירים רועשים ואנרגטיים לצד שירים שקטים) וקרא ללהקה נורוק. ביחד החלו לעבוד, להופיע ולהקליט. לאחר שנתיים של פעילות, הודיעו ארז וברגמן על עזיבתם לטובת פרויקטים אחרים. אחר הפירוק הנ"ל, לקח גבריאל פסק זמן מפעילות מוסיקלית.

ב-2005 הכיר באופן מקרי את הבאסיסטית קרן ניצן (גיבנת), השמיע לה את השירים של נורוק והחיבור ביניהם היה מיידי. קרן הביאה את המתופפת ניקולה וולמין (שתיהן שיתפו פעולה בגלגול קצר של להקה פיקטיבית), שהגיעה לארץ מצ'כיה ומתכוונת להישאר בארץ. אמיר הביא את רונן רוזנברג (גיטרה), חבר ילדות, שכן קרוב וגיטריסט מוכשר. ביחד עיבדו מחדש שירים ותיקים של נורוק (כגון "מחכה לך" ו"בוא אלי"), כמו כן כתבו חומרים חדשים לגמרי. לא לאורך זמן נותרו בהרכב זה. עוד בטרם 2007 הוחלפו שני נגנים: אור אדרי הצטרף על הבאס ורותם סלינס על התופים.

שירה, גיטרה

אמיר   גבריאל

גיטרה

רונן   רוזנברג

גיטרה

תמיר   ארז

באס

קרן   ניצן

באס

אורן   ברגמן

באס

מורן   מידן

תופים

ניקולה   וולמין

תופים

זאק   בן מיכאל

דיסקוגרפיה

להפסיק להרגיש

רשימת שירים