ניגוֹן סקיהוֹן

[ רוק - 2006 ]

ביוגרפיה

לא רבות מן הלהקות הצהירו מראש שמכירות והקלטות אינן בראש מעייניהן אלא רק להופיע ולהופיע. ניגון סקיהון הכריזו על כך וגם עמדו במשימה: בהופעת קומדי-רוק המשלבת את השילוש הקדוש גיטרה-באס-תופים ובגיבוי מלודיקה, פשטו על מועדוני דרום ת"א, בעיקר עם חברים מהלייבל פית/קית.

ניגון סקיהון הוקמו בתחילת 2006. פירוש השם סתום - שיבוש ג'יברישי של אירגון טרור יפני בשם "הצבא האדום היפני" (nihon sekigun), שבערך שלו נתקלו בויקיפדיה. כהנחת יסוד, כתבו את החומרים בעברית, כי " זה החל בתור פרויקט להקראת שירה, אני שונא את איך שמקריאים שירה בארץ...תמיד מקריאים אותה בטון מת וחסר הבעה וכדי להמנע מכך החלטתי לצרף לזה מוזיקה", טען הסולן עמית קלינג. חומרי הלהקה, שנכתבו ברובם ע"י קלינג והולחנו על ידו וע"י עמרי רוזן, משופעים בשפה סרקסטית ופולארוידית על מצבי היומיום, ולא בכדי חברו מתחילת דרכם למשורר הבוהמה החדשה של דרום ת"א - דני הדר. שיר אחד שכתב להם, נונסנס פר אקסלנס, מספר ש"אמא שלי מסתובבת עם הגופה של בן ארצי בתא המטען".

הופעת הבכורה של ההרכב נערכה ב-20.06.2006 בפטיפון יחד עם הדר ואוזפה. עבור הופעה זו הקליטו דמו בשם "דאדא טרור" בעל 7 קטעים ב-33 עותקים אותם חילקו חינם, כי "במועדון אמרו שאנחנו צריכים להביא מינימום 33 אנשים להופעה"...את הדמו הפיק (ומאוחר יותר מילא את משבצת הבאס בהופעות) דני הדר באולפן הביתי שלו. לא צפויה הוצאה רשמית של חומריהם.

שירה

עמית   קלינג

גיטרה

עמרי   רוזן

באס

מייק   אוקסמן

תופים

אסף   רפופורט

דיסקוגרפיה