עומר הרשמן

[ רוק ]

ביוגרפיה

עד 2007 נדמה היה שעומר הרשמן הוא שחקן "קבוצתי", שכן נטל חלק במספר הרכבים ושימש כגיטריסט מלווה למספר לא מבוטל של אמנים. או אז החל במסע פרטי משלו - הופעות אינטימיות בתל-אביב שבסופן - אלבום בכורה ראשון.

הקריירה המוסיקלית של הרשמן החלה ב-1995 עם חברו הטוב אסף שני. השירים שכתבו הפכו עם הזמן ובעזרת חברים נוספים לשני אלבומים של ליידי מקבת' (Roads We Take ב-2002, Not To Write Home About ב-2005). הלהקה פעלה יותר מעשור וערכה לא מעט טורים בארה"ב. כמו כן חברה לסאונדמן גיא ווב, שישתף פעולה עם הרשמן גם בעתיד. ב-2003, בעודם בניו יורק חברו לבאסיסטית הגר בן ארי, שהצטרפה אליהם לטור האמריקני. בד בבד, הקימו הרשמן ורן יעקובוביץ' (מתופף הלהקה) את Jet Sam כשבן ארי משמשת גם הפעם באסיסטית הלהקה. משחזרו לארץ אייש את עמדת הבאס יאיר יונה. הלהקה הקליטה אי.פי בשם Remote שראה אור ב-2006 בלייבל אירסיי.

לאחר צאת האי.פי נטלה הלהקה פסק זמן (עד 2008, כשחזרה להקליט עם ירונה כספי את אלבומה "הירקון 51"), אותו ניצל הרשמן להזניק את קריירת הסולו שלו. לצד הופעות סולו אקוסטיות, הפך לגיטריסט המוביל של פאניק אנסמבל (עמדה שאויישה בעבר ע"י ישי זומר וארז קריאל) ועמם הקליט את אלבום הבכורה האפונימי. בנוסף שימש כגיטריסט בהופעות הסולו של שתי זמרות ההרכב יעל קראוס ונועה גולנסקי ובפרוייקטים שונים שהלחינו חברי הלהקה (למשל המוסיקה המקורית עבור יצירת המחול "תנשמת" של מיכל הרמן). בפרוייקט אחר ומוצנע יותר, שיתף פעולה עם הזמרת סיון לשד תחת השם Buffalo Boots. ב-2008 יזם עם תומר ריזנמן את הקמת הלייבל Thor, שאותו חנך עם אלבום הבכורה שלו, Limited Dose of Affection.

באוקטובר 2008 ראה אור אוסף של תחנת הרדיו הסטודנטיאלית "רדיו הר הצופים" הירושלמית בשם Where is the Hummus? (פראפראזה על האוסף הראשון של תחנת הרדיו המקבילה מתל-אביב, Where is the Sunshine) ובו מבחר קטעים של הקלטות חיות באולפני הרדיו, ביניהן גירסא בלעדית של הרשמן ל-Over the Mountain Top, שלא ראה אור לפני כן.

דיסקוגרפיה

Limited Dose of Affection

רשימת שירים