פרברים רפיוג'יז

[ היפ הופ / ראפ 2007 - 2000 ]

ביוגרפיה

הפרברים רפיוג'יז הינו הרכב עתיר MC-ים ונגנים, כשמונה במספר, עם טקסטים אלימים ומרושעים, בעברית ובאנגלית העוסקים בגרסה של חברי הלהקה למתרחש בפרברים (מכבים-רעות-מודיעין). ההרכב הוא בין הבודדים בארץ המנגנים היפ הופ לייב, כאשר ה-Mc's נשענים על חטיבת נגנים - גיטרה, באס, תופים ו-DJ. ההרכב הוקם ב-2000 כאשר חבריו מכונים כדלקמן: חינקיס (MC מקדדי ג'י), אלהרר (MC אלפרבר), דורי (Jezze), זהבי (Tobak), בן משה (MC Kwerk), מתן ארגס (Da Noze), אסף ארגס (DJ ג'וניור שן חלב), דוויק (MC Dweck).

לזמן קצר ניגן עם ההרכב אביטל תמיר (בצפר) כגיטריסט. השיר הראשון של ההרכב שזכה לכותרות הוא "כיכר פארטי", נוכח התנגשויות אלימות עם המשטרה, מג"ב ומוקד הסיור העירוני בזמן צילומי הקליפ, שאף מתעד התנגשות זו. הלהקה שיתפה פעולה עם חוני המעגל וקבוצת סמרטוט בהצגת דאדא בשם "אוריינט אקספרס" שעלתה בפסטיבל עכו פעמיים ביום וזכתה לביקורות ותגובות נלהבות מהקהל. ב-2001 יצא בוטלג רשמי - תיעוד של ההופעה הראשונה של ההרכב בבארבי (כולל גרסאות כיסוי ללימפ ביזקיט ואנאל קאנט וחומר שנגנז כמעט במלואו). ב-2002 יצא סינגל גרסת הדמו של "מסיבת כיכר", ב-2003 יצא "מודיעין בבילון", EP ביתי בן 5 שירים.

אנשי ההרכב מפעילים את הלייבל High Fiber, בו יצאו החומרים שלו, כמו גם של PR Troopers, הרכב מורחב של פרברים רפיוג'יז. ההרכב אף משמש כלהקת אם למספר הרכבים צדדיים של חבריו: גבי בן משה, אסף דורי ומתן ארגס חברים בהרכב הPאנק Got No Shame, חינקיס (אגב, אחיה של הדס, היא Her Highness), אלהרר וזהבי חברים בלהקת הPאנק SFTC, גבי בן משה חבר בצמד הלואו-פיי פולק ENDof, ארגס חבר גם במידנייט פיקוקס ועוד. המין הנשי מיוצג בהרכב ע"י נועה פארן, שהצליחה בגדול עם הלהיט "אל תשחק אתי" בסוף 2005.


 
(הלוגו המדליק של הלהקה)

בתחילת 2007 יצא אלבום הבכורה של הרפיוג'יז, Rapperrarium, שכלל סוללת אורחים (חגי פרשטמן, יותם טרוים ויואב אלקיים מ-HoodSka Explosive, עידו בלאושטיין ועוד). ובעוד האלבום גורף פירגונים בדעת הקהל, היה זה במפתיע גם שירת הברבור של ההרכב, שתלה את נעליו בסוף 2007, לא לפני שפירסם בוטלג מלא ברשת של הופעה חיה שהוקלטה במועדון האברקסס התל-אביבי באותה שנה.

MC

נמרוד   דוויק

MC

ניר   אלהרר

MC

גדי   חינקיס

MC

גבי   בן משה

גיטרה

מתן   ארגס

גיטרה

אביטל   תמיר

באס

חגי   זהבי

תופים

אסף   דורי

DJ

אסף   ארגס

שירה

נועה   פארן

דיסקוגרפיה